-  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godzinie 17.00.  W Sanktuarium Ecce Homo o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.   

Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1630, o 1730 i o 1915.

- W okresie Wielkiego Postu metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Krakowie. Już jutro w poniedziałek 28 marca, Sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo będzie kościołem stacyjnym. Mszy św. o godz. 17.00  będzie przewodniczył kard. Stanisław Dziwisz.

 - W poniedziałek o godz. 19.00 wspólnota Wieczernik zaprasza na spotkanie w salce: Przy stole ewangelicznego Słowa i czynu.

- W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- w czwartek Godzina święta Straży Honorowej o  1700  i spotkanie w salce.

- W piątek spowiadamy rano od godziny 6.30 i popołudniu od 16.00. O 16.30 Msza święta dla dzieci.  Msza św. i droga krzyżowa dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych, siódmych i ósmych o godz. 19.15.   W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.    

- Od przyszłej niedzieli rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi Ks. Zenon Siedlarz proboszcz parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Płaszowie. Program jest w gablotce i na stolikach.

-  Dziś i w najbliższe niedziele po każdej Mszy świętej, w Domu Katechetycznym, są rozprowadzane baranki wielkanocne i Paschaliki na stół wielkanocny – ofiara przy tym złożona jako jałmużna postna jest przeznaczona na Caritas, która organizuje dożywiane biednych, wyjazdy wakacyjne dla dzieci.

- Kosz na trwale produkty żywnościowe, wystawiony jest przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej w celu przygotowania paczek świątecznych. Dziękujemy za dotychczas złożone dary.

- Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na witraż elewacji szklanej kościoła. Zebrano 15.548 zł - pamiętajmy, że osoby fizyczne mogą od dochodu odliczyć darowizny do 6%  z dopiskiem „Na cele kultu religijnego” wpłacając na konto parafialne.

- Organizowana jest 5-dniowa pielgrzymka do Portugalii w ostatnim tygodniu czerwca. Zainteresowani proszeni są o zgłaszanie się do ks. Artura.

-  Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, złożone przez Różę pw. MB Różańcowej,  M.B. Częstochowskiej, św. Moniki, Franciszka z Asyżu, św. Jadwigi Śląskiej, św. Jana Pawła II, św. Maksymiliana. Bóg zapłać!

- Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące na Os. Piastów 34 zaprasza kandydatów i rodziców na „Dzień Otwarty” w sobotę 2 kwietnia. Szczegóły na plakatach.

- Zapraszamy na czuwanie pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II w sobotę 2 kwietnia, które rozpocznie się od godz. 20.00 do 22.00.

- Dziś podczas Mszy Św. o 19.15 rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla studentów i młodzieży pracującej. W następne dni - od poniedziałku do środy zapraszamy o godz. 20.00. Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta wyruszy w środę 30 marca o godz. 20.30 spod Kolegiaty św. Anny w Krakowie z modlitwą w intencji Ukrainy. Nabożeństwu będzie przewodniczył Metropolita Krakowski ks. abp Marek Jędraszewski.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - są czasopisma dla dzieci. Zachęcamy, szczególnie teraz w Wielkim Poście do pogłębiania swojej wiary. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego i wytrwania w dobrych postanowieniach.


Zaproszenie Wojewody Małopolskiego
Łukasza Kmity

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszam do udziału w wydarzeniu „Pomagamy Ukrainie ze smakiem", wyrażającym naszą solidarność z Narodem Ukraińskim.

W najbliższą sobotę 2 kwietnia 2022 roku, od godziny 14.00 do 19.00 na Małym Rynku w Krakowie odbędzie się degustacja potraw ukraińskich. W programie znalazła się także aukcja cennych przedmiotów, występy zespołów i stoiska służb mundurowych. Wydarzenie będzie połączone z przeprowadzaną przez Caritas zbiórką datków dla osób dotkniętych skutkami wojny w Ukrainie.

Dziękując za dotychczasową pomoc dla naszych Braci zza wschodniej granicy, zapraszam w sobotę na Mały Rynek w Krakowie.

Wolna myśl

Ateiści mają znacznie więcej wiary, niż wielu chrześcijan. Wierzą bowiem, że wszystko co istnieje, powstało SAMO... | Petrus


188371
Dzisiaj: 75
Wczoraj: 139