Parafialna grupa Apostolstwa Pomocy Duszom Czyśćcowym przy zgromadzeniu sióstr Wspomożycielek Dusz Czyśćcowych ziała w naszej parafii oficjalnie od 6 listopada 2018. 

Opiekunem grupy jest ks. Adam Mroczek a animatorem z ramienia apostolatu pan Michał Walasz.

Msza święta w intencji Dusz Czyśćcowych celebrowana jest w każdy pierwszy wtorek miesiąca o godzinie 18:00

Po mszy w kościele jest katecheza na tematy związane z czyśćcem i pomocą duszom czyśćcowym a następnie wspólna koronka za zmarłych odmawiana na różańcu.

Serdecznie zapraszamy do przyłączenia się do grupy.

Jest to apostolat modlitewny więc zobowiązania są niewielkie a jest to jeden z najbardziej skutecznych sposobów pomocy tym którzy sami już sobie pomóc nie mogą lecz zanoszą modlitwy za swoich dobrodziejów i skutecznie wstawiają się w wypraszaniu poleconych im spraw.

Każdy członek apostolatu otrzymuje pamiątkę włączenia się do Apostolatu, możliwość prenumeraty kwartalnika wydawanego dla członków, uczestnictwa w dedykowanych rekolekcjach oraz jest otoczony opieką modlitewną sióstr WDC.

 
 
 

Wolna myśl

Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie | Encyklika "Fides et ratio" papieża Jana Pawła II


172111
Dzisiaj: 327
Wczoraj: 371