Ogłoszenia parafialne

- Dzisiejsza niedziela jest obchodzona jako Dzień Migrantów i Uchodźców.

- Nieszpory niedzielne o godzinie 17.30

 W tym tygodniu w liturgii:

- w poniedziałek św. Męczenników Kosmy i Damiana – patronów lekarzy i aptekarzy. To również imieniny księdza dra Damiana, życzymy mu obfitych łask Bożych i opieki Patrona w pracy duszpasterskiej zwłaszcza z młodzieżą akademicką parafii

- we wtorek św. Wincentego a Paulo

- w środę św. Wacława męczennika

- w czwartek święto świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

- w piątek św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła

- w sobotę Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła. To I sobota miesiąca o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.    

- Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na nowy witraż,  po przeliczeniu przez przedstawicieli Duszpasterskiej Rady Parafialnej zebrano 13.819 zł.  Dziękujemy za dotychczas składane ofiary oraz wpłacane na konto parafialne.

- Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” zaprasza wponiedziałek na spotkanie w salce o godz. 19.00.

- W środę po Mszy wieczornej będzie w salce spotkanie Zelatorów Żywego Różańca.

- Od soboty rozpoczynają się nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele będą odprawiane codziennie o godzinie 17.15.  U Sióstr Albertynek o 16.30. Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych.  Wiernym, którzy odmawiają różaniec z rozważaniem poszczególnych tajemnic, przynajmniej 5 dziesiątków w kościele lub w rodzinie, udziela się odpustu zupełnego.  Arcybiskup krakowski prosi, aby  pierwszy z „dziesiątków” koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę.  /List Arcybiskupa/

- Rozpoczyna się kolejny rok akademicki. Studentów zapraszamy w każdą niedzielę na Mszę Św. o godz. 19.15 oraz we wtorki na spotkania - o 19.30 adoracja w Kaplicy Adoracji, a o 20.00 spotkanie w kawiarence akademickiej. Zapraszamy także chętnych do współtworzenia scholi akademickiej.

- Wspólnota "Lumen Fidei" zaprasza na pierwsze spotkanie dla młodych małżeństw (także małżeństw z dziećmi) w piątek o 17.00 w kawiarence akademickiej. Takie spotkania będą się odbywały w piątki dwa razy w miesiącu i mają na celu wspólne umacnianie swojej wiary w rodzinie i w małżeństwie.

- W przyszłą niedzielę Uroczystość Odpustowa w naszej parafii ku czci Matki Bożej Różańcowej.  Suma odpustową o godzinie 12.30.  O godzinie 17.00 będzie procesja różańcowa do pięciu ołtarzy – zapraszamy wszystkich parafian, zwłaszcza Róże.  

- Za tydzień będziemy gościć Misjonarzy Oblatów, którzy będą głosić kazania i rozprowadzać kalendarze misyjne na 2023 rok – ofiary złożone przy okazji ich nabycia, przeznaczone są na misyjną działalność Misjonarzy Oblatów.    

- Zarząd Województwa Małopolskiego do końca września br. przyjmuje zgłoszenia zadań w ramach tegorocznego Budżetu Obywatelskiego. Szczegóły tego przedsięwzięcia można poznać na stronie internetowej www. bo.malopolska.pl lub w gablocie parafialnej.

- Dziś przedstawiciele parafialnego Zespołu Caritas, kwestują na pomoc dla ciężko chorej Oliwii z porażeniem mózgowym czterokończynowym, która jest prawnuczką członkini naszego zespołu Caritas.

Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w Niedzieli,  w Gościu Niedzielnym.   Są czasopisma dla dzieci.


Ukochani Archidiecezjanie!

Nadzwyczajne okoliczności obecnego czasu sprawiają, że zbliżający się miesiąc październik, jako poświęcony szczególnie czci Najświętszej Maryi Panny poprzez odmawianie Różańca Świętego, powinien stać się okazją do noszenia w sercu i powierzania Dobremu Bogu wyjątkowych intencji. Jedną z nich jest błaganie o dar sprawiedliwego pokoju dla umęczonych wojenną napaścią ze strony Federacji Rosyjskiej naszych Braci Ukraińców. Inną jest pragnienie, by w obecnych trudnych czasach modlić się w intencjach naszej Ojczyzny, aby jej teraźniejszość i przyszłość były budowane w duchu miłości i prawdy oraz w zatroskaniu o to dobro wspólne, któremu na imię jest Polska.

Dlatego bardzo proszę, by w każdym kościele i kaplicy Archidiecezji Krakowskiej przy licznym udziale wiernych pierwszy z „dziesiątków” koronki różańcowej był ofiarowany w intencji pokoju na Ukrainie, a drugi za Najdroższą Ojczyznę.

Wszystkim Wam, Drodzy Siostry i Bracia, z serca błogosławię 

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

Kraków, 24 września 2022 roku 

Wolna myśl

Grób Chrystusa jest pierwszym, przy którym słowo "koniec" ustępuje miejsca słowu "początek". | ks. Piotr Pawlukiewicz