Ogłoszenia parafialne

 • Przeżywamy Nowennę przed Uroczystością 100-lecia naszej parafii, dzisiaj na Mszy Św. o godz. 12.30 modlić się będziemy za zmarłych budowniczych naszego pierwszego kościoła. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ramach Nowenny przed Uroczystością Odpustową Pana Jezusa Dobrego Pasterza i 100 – leciem Parafii codziennie o godz. 18.00.
 • W tym tygodniu przeżywać będziemy:
  -  w poniedziałek – w ramach nowenny przed Uroczystością 100 – lecia naszej parafii Parafialna Wspólnota „Wieczernik” zaprasza do wspólnej modlitwy na Mszy Św. o godz. 18.00.
  - we wtorek – po Mszy Św. o godz. 18.00 – comiesięczne spotkanie Róż Męskich;
  - w środę – po Mszy Św. o godz. 18.00 – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a w Sanktuarium Ecce Homo o godz. 17.00 – Msza Św. w intencji wszystkich proszących o łaski za wstawiennictwem św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny;
  - w piątekzachęcamy do spowiedzi przed naszą Uroczystością Odpustową od godz. 17.00, po Mszy Św. o godz. 18.00 odmówimy Koronkę do Miłosierdzia Bożego;
  o godz. 19.00 – pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych;
  - w sobotę – o godz. 18.00 zakończymy Nowennę przed Odpustem.
 • Już za tydzień – w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy nasz Odpust Parafialny i Stulecie naszej Parafii. Mszę Św. o godz. 12.30 odprawi J. Eksc. Ks. abp. Marek Jędraszewski, który na koniec Mszy Św. poświęci nasze witraż. Serdecznie zapraszamy wszystkich Parafian do udziału w tej Uroczystości. Chciejmy w tym dniu uczestniczyć w Eucharystii i wspólnie zjednoczyć się przyjmując Komunię Św. Niech cały ten dzień będzie dla nas okazją do dziękczynienia Dobremu Pasterzowi za dar wiary i zbawienia, ale i okazją by znowu zawierzyć siebie i bliskich Dobremu Pasterzowi.
  W dniu odpustu będzie można nabyć również Książkę o historii naszej parafii i okolicznościowe medale wybite na nasze 100 – lecie.
  Bardzo prosimy wszystkich kierowców, by na Mszy Św. godz. 12.30 nie parkować na placu kościelnym.
  Serdecznie prosimy Mężczyzn o pomoc w dekorowaniu naszej Świątyni – w czwartek o godz. 8.30 przy zakrystii, a w sobotę również o 8.30 do pomocy w porządkowania terenu wokół kościoła. Już dziś za pomoc serdecznie dziękujemy.
  Bardzo prosimy również o zgłoszenie się chętnych do niesienia sztandarów i feretronów na procesji.
 • Prace nad wymianą konfesjonałów odbywać się będą w poniedziałek i wtorek po naszym Odpuście. Dziękujemy wszystkim dotychczasowym ofiarodawcom i w miarę możliwości prosimy o dalsze wsparcie tego dzieła. 
 • Siostry Albertynki zapraszają młodzież, studentów oraz wszystkich młodych ciałem i duchem na Piątkową Aktywację Serca (PAS), która odbędzie się 28 kwietnia w Sanktuarium Ecce Homo. Szczegóły na plakacie. Przyjdź i wPASuj się w Serce Boga.
 • Siostry również zapraszają na Dni Skupienia dla kobiet od 18 do 35 lat połączone z czuwaniem przed Zesłaniem Ducha Św. Kontakt i szczegóły na plakacie.
 • Prasa katolicka do nabycia przy obrazie św. Antoniego.
 • Obejmujemy Was Wszystkich naszą modlitwą, szczególnie w czasie przygotowania do spotkania z Dobrym Pasterzem. Szczęść Boże.

Wolna myśl

Nauka to część rzeczywistości, którą do tej pory odkrył człowiek. Wiara i nauka nie kolidują ze sobą, lecz się uzupełniają, ale aby to zobaczyć, trzeba mieć wiarę. | Petrus


157422
Dzisiaj: 8
Wczoraj: 315