Ogłoszenia:

- W dniu dzisiejszym Mszą świętą o godz. 11.00 rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych, które potrwają do środy.

- Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godzinie 17.00.  Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu. W Sanktuarium Świętego Brata Alberta Gorzkie Żale o godz. 15.00. 

 Droga Krzyżowa w piątek o godz. 1630 dla dzieci, dla dorosłych o 1730 i o1915 dla młodzieży oraz tych, którzy nie mogą być wcześniej.

- W poniedziałek wspólnota Wieczernik zaprasza wszystkich chętnych, pragnących bardziej   zgłębić poszczególne części Mszy świętej na Eucharystię o godz. 19.00.

 -  Dziś i w najbliższe niedziele po każdej Mszy świętej, w domu katechetycznym, są rozprowadzane przez Zespół Charytatywny baranki wielkanocne i Paschaliki na stół wielkanocny – ofiara przy tym złożona jako jałmużna postna jest przeznaczona na Caritas, która organizuje dożywiane biednych, wyjazdy wakacyjne dla dzieci.

 - Kosz na trwale produkty żywnościowe, wystawiony jest przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej w celu przygotowania paczek świątecznych, wielkanocnych dla biednych i potrzebujących naszej parafii. Dziękujemy za złożone dotychczas dary.

- W czwartek o godz. 18.00 Msza św. dla Grupy Modlitwy Św. O. Pio.

- Ruch Czystych Serc zaprasza na czwartkowe spotkanie z przedstawicielką "Fundacji Bezcenni", która pomaga samotnym kobietom w ciąży. To okazja do wysłuchania świadectwa na temat piękna ludzkiego życia, zwłaszcza życia dzieci poczętych, jeszcze nienarodzonych, w ramach przygotowania do Dnia Świętości Życia. Spotkanie będzie miało miejsce w sali pod kościołem o godz. 19.00 w czwartek.

- W piątek 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego - ze względu na uroczystość nie obowiązuje powstrzymanie się od pokarmów mięsnych. To Dzień Świętości Życia. Tak jak w poprzednich latach zechciejmy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego jeszcze nienarodzonego. Jezus mówił: kto by jedno takie dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje.  Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w kaplicy M.B. Częstochowskiej są do zabrania foldery.  Uroczyste przyrzeczenie i przyjęcie duchowej adopcji nastąpi w piątek podczas Mszy o godz. 8.00 i 18.00. Po wypełnieniu, część tego folderu przynosimy w piątek na Mszę świętą.

25 marca Papież Franciszek dokona Aktu Poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi. W jedności z Ojcem Świętym w katedrach i kościołach również dokonamy tego aktu. Abp Marek Jędraszewski zaprasza w ten dzień do Katedry na Wawelu, gdzie o godz. 16.30 będzie sprawował Mszę św. i odmówi akt zawierzenia.

W łączności z papieżem Franciszkiem w naszej świątyni o godz. 16.30 będzie Droga Krzyżowa i o 17.00 będzie miał miejsce parafialny akt zawierzenia. Nasza parafia włącza się także w ogólnopolską Adorację bez Granic, dlatego po Akcie Zawierzenia będzie przeniesienie Najświętszego Sakramentu do kaplicy adoracji i adoracja będzie całą noc z piątku na sobotę do godz. 18.00 w sobotę. Za naszą wschodnią granicą giną tysiące niewinnych ludzi, oraz jest realne zagrożenie dla pokoju w całej Europie.

Naszym obowiązkiem jest łączyć się na modlitwie. To jest bardzo ważny dzień wypełnienia prośby Matki Bożej wyrażonej w Fatimie. Pokutując, modląc się na różańcu o pokój i nawrócenie Rosji i adorując Jej Syna możemy wyprosić zmiłowanie dla świata. 

Spędźmy ten dzień i noc adorując  Jezusa  w Najświętszym Sakramencie.

- Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, złożone przez Różę pw. Wniebowzięcia; M. B., MB Różańcowej, św. Józefa, św. Klary, św. Elżbiety,  św. Scholastyki. Bóg zapłać!

- Mamy okazję oglądać w kinach film o objawieniach Matki Bożej w Meksyku Cud Guadalupe - gorąco zachęcamy. Seans dla naszej parafii odbędzie się w środę 23 marca o godz. 17.00 w Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza na hasło „Dobry Pasterz” cena biletu 14 zł. Zapisy w zakrystii, by można wynająć odpowiednią salę..

- W przyszłą niedzielę rozpoczną się wielkopostne rekolekcje dla młodzieży, studentów i młodzieży pracującej. Zapraszamy na Mszę św. w niedzielę o 19.15 a następnie od poniedziałku do środy o godz. 20.00. Rekolekcje poprowadzi o. Piotr Recki ze zgromadzenia ojców pijarów.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.   

Są czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych, każdy może coś wybrać dla siebie.

Wolna myśl

Dziękuję Ci Boże, że zniżasz się do poziomu człowieka, abym mógł z Tobą rozmawiać | Petrus