Ogłoszenia:  

- Dzisiejsza druga niedziela Wielkiego Postu w całej Polsce jest Dniem Solidarności z Misyjnym Kościołem w świecie. Naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy Misje katolickie i polskich misjonarzy. Przed obrazem MB Nieustającej pomocy jest puszka do której przez cały tydzień, możemy składać ofiary na fundusz misyjny.  

- Od przyszłej niedzieli rozpoczną w naszej parafii rekolekcje wielkopostne dla dzieci ze szkół podstawowych o godz. 11.00.

- Przeżywając Wielki Post w niedzielne popołudnia  gromadzimy się w naszym kościele, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale i rozważać Mękę Pańską o godz. 17.00.   W Sanktuarium   Świętego Brata Alberta Gorzkie Żale o godz. 15.00. 

Droga Krzyżowa w piątek o 1630 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1915 dla młodzieży oraz tych, którzy nie mogą być wcześniej. 

- W poniedziałek o godz. 19.00 wspólnota Wieczernik zaprasza na spotkanie w salce: Przy stole ewangelicznego Słowa i czynu.

- W środę 16 marca po Mszy św. wieczornej spotkanie Róż męskich w kościele.

- Zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wiary. Katechezy odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 19.30 w sali pod kościołem.

 - W czwartek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w sanktuarium św. Brata Alberta Msza św. w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Bernardyny. Siostry Albertynki serdecznie zapraszają.

- Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 20 marca lub 3 kwietnia w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

- W sobotę Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP. Zapraszamy ludzi młodych do wspólnej modlitwy z Ruchem Czystych Serc. Po Mszy św. o godz. 18.00 adoracja Najświętszego Sakramentu i różaniec, a po adoracji spotkanie w kawiarence akademickiej z rozważaniem Słowa Bożego.

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczana na nowy witraż do kościoła. Bóg zapłać za składane ofiary i wpłacane na konto parafialne.

- Kosz na trwale produkty żywnościowe, wystawiony jest przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej w celu przygotowania paczek świątecznych, wielkanocnych dla biednych i potrzebujących naszej parafii. Dziękujemy za złożone dotychczas dary.

-  Dziś i w najbliższe niedziele po każdej Mszy świętej, w Domu Katechetycznym, są rozprowadzane przez Zespół Parafialny Caritas baranki wielkanocne i Paschaliki – ofiara przy tym złożona jako jałmużna postna jest przeznaczona na Caritas, na pomoc chorym, starszym i niepełnosprawnym.

- Mamy okazję oglądać w kinach film o objawieniach Matki Bożej w Meksyku Cud Guadalupe. To pierwsza fabularna kinowa opowieść o tym wydarzeniu - gorąco zachęcamy.

Seans dla naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 14 marca o godz. 19.30 oraz w środę 23 marca o godz. 17.00 w Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza na hasło „Dobry Pasterz” cena biletu 14 zł. Zapisy w zakrystii, by można wynająć odpowiednią salę.

Wolna myśl

Kiedy stoisz na krawędzi problemów, zaufaj jeszcze mocniej Bogu. On Cię złapie, gdy będziesz upadał, albo nauczy Cię latać, abyś nie spadł.