Wstęp

 „Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a nie dostrzegasz belki we własnym oku?” – pyta Jezus swoich uczniów, chcąc skierować ich uwagę na konieczność wewnętrznej odnowy. Zbliżający się Wielki Post to kolejna okazja do tego, by wejść na drogę pokuty i nawrócenia… Módlmy się o pokój na Ukrainie, o ustanie wojny, prośmy za tych, którzy stracili swoje domy, mieszkania. Módlmy się o otwarcie naszych serc i wrażliwość dla potrzebujących pomocy.

  Ogłoszenia:

-  Dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja  przed Wielkim Postem do godz. 18.00. To już ostatnia niedziela adoracji. Zapraszamy zwłaszcza mieszkańców ulic Wileńska, Celarowska, Al. 29 Listopada, Żytnia, Wiśniowa, Brogi, Lublańska, Bosaków oraz mieszkańców przyległych ulic.  Intencja modlitwy różańcowej na miesiąc marzec: O pokój na Ukrainie.

- Wspólnota Wieczernik zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na spotkanie: Przy stole ewangelicznego Słowa i czynu w poniedziałek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

- Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Katechezy odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 19.30 w sali pod kościołem.

- We wtorek o godz. 18.00 Msza św: Za dusze w czyśćcu cierpiące.

- Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu, dokładnie  2 marca mamy Środę Popielcową, która rozpoczyna święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze święte w naszym kościele o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 16.30, 18.00 i 19.15.   Kancelaria nieczynna!

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych –   czyli katolicy od 18 do 60 roku życia mogą jeść trzy razy dziennie w tym raz do syta. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w piątki całego roku z wyjątkiem uroczystości. Dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. W okresie Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymanie się od udziału w zabawach i dyskotekach.

- Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów. 

- W piątek przypada Święto św. Kazimierza patrona archidiecezji krakowskiej.

- W każdy piątek Wielkiego Postu będzie Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30, dla młodzieży i tych, którzy nie mogą być wcześniej o 19.15.  

- W niedziele o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  W Sanktuarium św. Brata Alberta Gorzkie Żale o 15.00. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i uczestniczenie w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.

- Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na witraż elewacji szklanej kościoła. Zebrano 14.382 zł - pamiętajmy, że osoby fizyczne mogą od dochodu odliczyć darowizny do 6%  z dopiskiem „Na cele kultu religijnego” wpłacając na konto parafialne.

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.

- w czwartek Godzina święta Straży Honorowej o  1700  i spotkanie w salce.

- W piątek spowiadamy rano od godziny 6.30 i popołudniu od 16.00. O 16.30 Msza święta dla dzieci.  Msza św. i droga krzyżowa dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych, siódmych i ósmych o godz. 19.15.   W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.    

- Przypominamy, że od czwartku kandydaci do bierzmowania rozpoczynają drugą część przygotowań do tego sakramentu.

 -  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która jest przy ołtarzu św. Antoniego. Są czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych, każdy może coś wybrać dla siebie.


I jeszcze komunikat Caritas Archidiecezji Krakowskiej:

Mając na uwadze konieczność pomocy uchodźcom z Ukrainy Caritas Archidiecezji Krakowskiej w porozumieniu z Wojewodą Małopolskim przygotowała już ponad  700 miejsc dla uchodźców. Wszelkie zgłoszenia gotowości przyjęcia uchodźców z Ukrainy, przekazania darów, jak również chęć zaangażowania się w wolontariat, prosimy zgłaszać na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

Całodobowy kontakt z Caritas Archidiecezji Krakowskiej jest możliwy również pod numerem telefonu +48 780 604 584.

Prosimy również o zgłaszanie możliwości transportu i przestrzeni magazynowej. Poszukujemy wolontariuszy-tłumaczy języków: rosyjskiego, ukraińskiego i angielskiego.

W związku z zaistniałą sytuacją organizujemy zbiórkę pieniężną oraz rzeczową  i prosimy o:

koce,
śpiwory,
karimaty,
ręczniki,
pościel,
materiały opatrunkowe, nici chirurgiczne,
wodę pitną,
żywność długoterminową,
środki higieniczne, środki czystości, pampersy.

Dla udogodnienia naszym parafianom - Parafialny Zespół Caritas będzie przyjmował powyższe dary w środy i piątki w godz. od 17.00 do 18.00 w salce pod plebanią. 

Dziś i w Środę Popielcową do puszki przed obrazem MB Nieustającej Pomocy, można składać ofiary na Pomoc poszkodowanym podczas wojny na Ukrainie.

Prosimy o nieprzekazywanie  ubrań i innych rzeczy poza wymienionymi.

Dary przyjmują placówki Caritas: przy ul. Żywieckiej, Ossowskiego 5, Brzegi 225.

Wypożyczalnia Sprzętu Medycznego

ul. Żywiecka 16, 30-427 Kraków
pn – czw 8.00 – 17.00, pt – sb 8.00 – 12.00.

Punkt Socjalny im. bł. Edmunda Bojanowskiego

Brzegi 255, 32-002 Węgrzce Wielkie
pn – pt, godz. 7.00:00-15:00.

Biuro Caritas Archidiecezji Krakowskiej

ul. M. Ossowskiego 5, 30-656 Kraków
pn – pt, godz. 7.00 – 15.30.

Środki finansowe prosimy przekazywać na konto Caritas Archidiecezji Krakowskiej:
Bank Spółdzielczy Rzemiosła w Krakowie, nr 58 8589 0006 0000 0011 1197 0001 z dopiskiem: Uchodźcy – Ukraina.

 

Wolna myśl

Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców | (Koh 7,5)










166306
Dzisiaj: 107
Wczoraj: 183