-  W Środę Popielcową rozpoczął się Wielki Post. W niedzielne popołudnia  gromadzimy się w naszym kościele, aby wspólnie śpiewać Gorzkie Żale i rozważać Mękę Pańską o godz. 17.00.   W Sanktuarium  Świętego Brata Alberta Gorzkie Żale o godz. 15.00. 

Droga Krzyżowa w piątek o 1630 dla dzieci, o 1730 dla dorosłych i o 1915 dla młodzieży oraz tych, którzy nie mogą być wcześniej.  

- Intencja modlitwy różańcowej na miesiąc marzec: O pokój na Ukrainie.

- Zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wiary. Katechezy odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 19.30 w sali pod kościołem.

 - Od Środy Popielcowej rozpoczął się okres spowiedzi i komunii świętej wielkanocnej, który potrwa do uroczystości Trójcy Przenajświętszej tj. do 12 czerwca.

- Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski w czasie Wielkiego Postu, zachęca wiernych  do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych. Jest to okazja do udziału w wieczornej Eucharystii pod przewodnictwem biskupa w różnych świątyniach naszego miasta. 

- W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Bóg zapłać wszystkim, którzy tak hojnie wsparli swoimi ofiarami uchodźców z Ukrainy. W ubiegłą niedzielę i w środę popielcową złożono 53.968 zł. i przekazano do kasy Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Dziękujemy za składane rzeczy i leki. W dalszym ciągu można składać dary i leki w środy i piątki od godz. 17.00 do 18.00 w salce pod plebanią.

- W poniedziałek wspólnota Wieczernik zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00 i adorację Najświętszego Sakramentu.

 - W środę o 17.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na różaniec w intencji matek oczekujących potomstwa. 

- W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kościele od godz. 17.00.

   Po Mszy wieczornej w czwartek o godz. 19.00 spotkanie synodalne – zapraszamy. 

- W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej  – naszego parafianina.

- Wielkopostne Rekolekcje parafialne będą od V niedzieli Wielkiego Postu - od 3 do 6 kwietnia.

- Kosz na trwale produkty żywnościowe, wystawiony będzie przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej w celu przygotowania paczek świątecznych, wielkanocnych dla biednych i potrzebujących naszej parafii.

- Od przyszłej niedzieli po każdej Mszy świętej, w domu katechetycznym, będą rozprowadzane przez Zespół Charytatywny baranki wielkanocne i paschaliki na stół wielkanocny.

- Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 16 w Krakowie przy ul. Mackiewicza 15 informuje, że w terminie od 1 do 31 marca 2022 r. trwają zapisy do klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 109 oraz do Samorządowego Przedszkola nr 30. Wszelkie szczegóły dotyczące rekrutacji dostępne są na stronie internetowej zsp16krakow.pl. Dodatkowe informacje można uzyskać też drogą telefoniczną i e-mailową.

- Od 4 marca w kinach mamy okazję oglądać film Cud Guadalupe. To pierwsza fabularna kinowa opowieść o objawieniach Matki Bożej w Guadalupe. Gorąco zachęcamy, by wybrać się do kina, zachęcić bliskich, szczególne młodzież, bo znaki zostawione przez matkę Bożą są tak spektakularne, że trudno wobec nich przejść obojętnie.

Seans dla naszej parafii odbędzie się w poniedziałek 14 marca o godz. 19.30 oraz w środę 23 marca o godz. 17.00 w Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza na hasło „Dobry Pasterz” cena biletu 14 zł. Zapisy w zakrystii, by można wynająć odpowiednią salę..

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego. Są czasopisma dla dzieci i młodzieży. We wszystkich czasopismach na temat Wielkiego Postu. Jest nowy numer gazetki parafialnej Dobry Pasterz a niej o nabożeństwach wielkopostnych, jak się dobrze spowiadać, o M. B. z Guadalupe oraz o witrażu, który ma być zrobiony w naszym kościele.

 

Wolna myśl

Nie przyjmujcie niczego za prawdę co byłoby pozbawione miłości, ani nie przyjmujcie niczego za miłość, co byłoby pozbawione prawdy; jedno pozbawione drugiego staje się niszczącym kłamstwem | św. Edyta Stein