Wstęp.  

Z wiarą i nadzieją rozpoczynamy nowy rok kalendarzowy. Wraz z całym Kościołem kierujemy nasz wzrok w stronę Świętej Bożej Rodzicielki Maryi i Jej zawie­rzamy nasze plany i nadzieje. Prośmy o pokój na świecie, o Boże błogosławieństwo dla Ojczyzny i w naszych rodzinach. Nie wiemy, jaki ten rok będzie, ani co przyniesie – dlatego pełni ufności zawierzamy siebie i nasze rodziny Macierzyńskiej opiece Maryi. Dziś również pierwsza sobota miesiąca.

Ogłoszenia:
- W pierwszym dniu Nowego Roku, jako duszpasterze składamy najlepsze życzenia: Niech  Bóg darzy obfitym błogosławieństwem, zdrowiem w życiu osobistym i rodzinnym.

Niech Święta Boża Rodzicielka wyprasza dla naszych rodzin potrzebne łaski.  Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2022 będzie dla nas wszystkich, czasem prawdziwego pokoju, czasem  błogosławionym!

 - Dzisiaj przypada 55 Światowy Dzień Pokoju.  O 17.30 nieszpory maryjne. 

- Księża Michalici zapraszają na nabożeństwa ku czci św. Michała Archanioła z modlitwą o uzdrowienie i uwolnienie w każdą II sobotę miesiąca. Rozpoczęcie o 18.30 w kaplicy Seminarium Duchownego Michalitów przy ul. Kazimierza Wielkiego 95a. Szczegóły na plakacie.

- Bóg zapłać za ofiary składane dziś na  Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!   

- Na początku Nowego Roku zawierzmy siebie i nasze rodziny opiece Świętej Bożej Rodzicielki – Pod Twoją obronę…

Wolna myśl

Po co iść do spowiedzi, skoro nic się potem nie zmienia? Skarpetek nie pierze się po to, aby zawsze były czyste, ale aby nie zaczęły śmierdzieć. | Ks. Piotr Pawlukiewicz