- Dziś o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy na styczeń – O pokój na świecie i Boże błogosławieństwo w naszych rodzinach w Nowym Roku.

- We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą: Za dusze w czyśćcu cierpiące.

- W czwartek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe, trzecie według porządku pierwszeństwa po Wielkanocy i Bożym Narodzeniu. Msze święte w porządku niedzielnym. W kościołach święcona jest kreda i kadzidło.  W tym dniu wspieramy duchowo i materialnie polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach – składka przeznaczona na misje.

Młodzież oazowa naszej parafii, dziś oraz 6 stycznia rozprowadza przed kościołem kadzidło i kredę - zestawy na Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne.

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Godzina święta Straży Honorowej będzie w czwartek 6 stycznia o godz. 17.00.

- W piątek spowiadamy rano od 6.30 i popołudniu od godziny 16.00.  Msza święta dla dzieci o 16.30. O godzinie 19.15 Msza dla młodzieży, szczególnie z udziałem kandydatów do bierzmowania.   

- Wizyty duszpasterskiej „Kolędy”  zasadniczo nie ma – tylko na zgłoszenia.    

Natomiast zapraszani są mieszkańcy poszczególnych ulic do kościoła na godz. 18.00 i w ich intencji oraz zmarłych z ich rodzin jest odprawiana Msza święta.

Prosimy, aby dana osoba z rodziny przyniosła wodę w naczyniu – na koniec Mszy świętej, woda zostanie poświęcona i po przyjściu do mieszkania w gronie rodzinnym nastąpi wspólna modlitwa i pokropienie mieszkania. Tekst modlitwy każdy otrzyma. Przy tej okazji będzie można złożyć do puszki tradycyjne ofiary kolędowe, które są przeznaczane min. na Misje, budownictwo nowych kościołów, Seminarium Duchowne, Dom Księży Chorych.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 mieszkańców ulic: Bursztynowa 1, 3; Imbramowska 1, 3, 5, 7, 15; Łepkowskiego  domki od 14 do 28; w środę mieszkańców ul. Bałtycka 26; Narutowicza 14, 20 i 22; Klemensiewicza 6; 8; 10; 12 i 14; w sobotę 8 stycznia mieszkańców domków ulic: ul. Św. Andrzeja Boboli; Białych Brzóz; Dobrego Pasterza od nr 4 – 92 domki; ul. Ostroroga, Rokitniańska, Combrowa, Dominikanów, Jezuitów; ul. Szklana, Liliowa, Majora 14 i 14A i Na Barciach.

- Czytajmy prasę katolicką, interesujące artykuły w Gościu Niedzielnym, Niedzieli jest jeszcze nowy gazetki parafialnej Dobry Pasterz

Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w Nowym Roku. 

Wolna myśl

Zawsze głoście Ewangelię, a gdyby okazało się to konieczne, także słowami. | Św. Franciszek z Asyżu


188368
Dzisiaj: 72
Wczoraj: 139