Nieszpory niedzielne dziś o godzinie 17.30.

- W przyszłą niedzielę 2 stycznia o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy na styczeń – O pokój na świecie i Boże błogosławieństwo w naszych rodzinach w Nowym Roku.

- w poniedziałek święto św. Jana apostoła i ewangelisty – po Mszy poświęcenie wina

- we wtorek święto Świętych Młodzianków Męczenników, których Herod kazał wymordować w Betlejem. 

- w piątek wspomnienie św. Sylwestra, papieża - to ostatni dzień kończącego się roku 2021.

  O godz.  17.00 będą uroczyste nieszpory z okolicznościowym kazaniem i śpiewem suplikacji oraz hymnem dziękczynnym Ciebie Boga wysławiamy. Za uczestnictwo w nieszporach i śpiew Te Deum możemy zyskać odpust zupełny. O północy Msza święta - przejście w nowy rok 2022. Arcybiskup Marek Jędraszewski na piątek w Sylwestra udziela dyspensy od wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i pokutnego charakteru tego dnia.

- w sobotę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – to święto obowiązkowe. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!  Jest to również  55 Światowy Dzień Pokoju. 

- Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na witraż elewacji szklanej w kościele. Zebrano 12.007 zł.   Bóg zapłać rodzinom i osobom, które systematycznie składają ofiary lub wpłacają na konto parafialne. 

- Wizyty duszpasterskiej „Kolędy”  zasadniczo nie będzie. Ale ponieważ wiele osób prosi, by kapłan przyszedł pobłogosławił mieszkanie, dlatego jest możliwość zgłoszenia do 31 grudnia takiej wizyty, mailowo przez internet na stronie naszej parafii lub w zakrystii i kancelarii. Po Nowym Roku będziemy odwiedzać rodziny, które zostaną zgłoszone.

Natomiast pozostali parafianie, będą zapraszani do kościoła na Mszę świętą o godz. 18.00 od poniedziałku 27 grudnia.  Podobnie jak w ubiegłym roku przynosimy ze sobą wodę w naczyniu. Po Mszy świętej, woda zostanie poświęcona, a po powrocie do mieszkania w gronie rodzinnym nastąpi wspólna modlitwa i pokropienie mieszkania. Tekst modlitwy każdy otrzyma. Przy tej okazji będzie można złożyć do puszki tradycyjne ofiary kolędowe, które są przeznaczane min. na Misje, budownictwo nowych kościołów, Seminarium Duchowne, Dom Księży Chorych.

 W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 mieszkańców ulicy Powstańców 20, 26, Na Barciach 12 i 14; Dominikanów 32. We wtorek mieszkańców ul. Mackiewicza 19, 21, 23, 25; Grażyny 9, 11 i 18; Klemensiewicza blok 4 a,b,c,d. W środę ul. Siewna 21, 21a, 21b, 21c, 21d; Zawodzie 1a, 3; ul. Szafirowa 8. W czwartek ul. Łepkowskiego  od 1 do 6, ul. Nuszkiewicza od 11 do 19 i ul. Rezedowa 2 i 4.

Program zaproszeń na Mszę świętą mieszkańców poszczególnych ulic, jest wywieszony w gablotce i na stronie internetowej parafii.   

- Gdyby ktoś chciał dołączyć do tworzącego się Kręgu Domowego Kościoła, prosimy zgłosić się do księdza Łukasza.

Wolna myśl

Jeśli chcesz, żeby cię wszyscy lubili, nikt cię nie będzie szanował. | ks. Piotr Pawlukiewicz


180674
Dzisiaj: 142
Wczoraj: 774