W Uroczystość Narodzenia Pańskiego wszystkim Drogim Parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech Boże Dziecię obdarza wszystkich swoim błogosławieństwem, zdrowiem i miłością. Niech Jego światło rozproszy mroki zwątpienia i smutku, niech Boża łaska przemienia nasze życie, a Nowonarodzony Jezus napełni wasze Rodziny pokojem i obficie błogosławi w Nowym Roku.
Życzeniami tymi obejmujemy także tych, którzy nie mogą być z nami na tej Eucharystii, szczególnie chorych, samotnych i zagubionych w wierze.

- Nieszpory świąteczne dziś o godzinie 17.30.
- Jutro niedziela, drugi dzień Świąt, Święto Świętej Rodziny. Podczas Mszy św. o 12.30 Jubileusze małżeństw. Składka przeznaczona na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
- Bóg zapłać Siostrze zakrystiance oraz paniom i panom za zrobienie szopki, za okazaną pomoc.

- Wizyty duszpasterskiej „Kolędy” zasadniczo nie będzie. Ale ponieważ wiele osób prosi, by kapłan przyszedł pobłogosławił mieszkanie, dlatego jest możliwość zgłoszenia do 31 grudnia takiej wizyty, mailowo przez internet na stronie naszej parafii lub w zakrystii i kancelarii. Po Nowym Roku będziemy odwiedzać rodziny, które zostaną zgłoszone i będą poinformowane o terminie kolędy.
Natomiast pozostali parafianie, będą zapraszani do kościoła na Mszę świętą o godz. 18.00 od poniedziałku 27 grudnia. Program zaproszeń na Mszę świętą mieszkańców poszczególnych ulic, jest wywieszony w gablotce i na stronie internetowej parafii.
W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 mieszkańców ulicy Powstańców 20, 26, Na Barciach 12 i 14; Dominikanów 32. We wtorek mieszkańców ul. Mackiewicza 19, 21, 23, 25; Grażyny 9, 11 i 18; Klemensiewicza blok 4 a,b,c,d.

Zmarła mama ks. Ryszarda Barańskiego, naszego rodaka śp. Elżbieta. Msza św. pogrzebowa będzie tu w kościele we wtorek 28 grudnia o godz. 12.00. Pół godziny wcześniej będzie odmawiany różaniec.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego, wszystkie wydania świąteczne. Jest nowy numer gazetki parafialnej Dobry Pasterz, a w nim wiele ciekawych artykułów.

Wszystkim życzymy pokoju i dobrego przeżycia Świąt.

Wolna myśl

Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie kochać. | Św. Augustyn


188370
Dzisiaj: 74
Wczoraj: 139