- Dziś nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn o godzinie 17.00, połączone z nabożeństwem majowym. Intencja modlitwy różańcowej na maj: Za dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii świętej i ich rodziców. 

- W poniedziałek 8 maja, Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika, głównego Patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej.  O godz. 19.00 wspólnota Wieczernik zaprasza do salki na spotkanie przy stole słowa Bożego. 

- W czwartek w kościele od godz. 17.00 będzie adoracja Stowarzyszenia Krwi Chrystusa.

- W czwartek 11 maja po Mszy wieczornej w ramach przygotowań do 100-lecia naszej parafii będzie prelekcja pana Wiesława Barczewskiego na temat historii powstania naszej parafii, serdecznie zapraszamy.

- W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej.

- W sobotę 13 maja przypada 106. rocznica objawień fatimskich.  Zapraszamy wszystkich parafian na rozpoczęcie tegorocznych nabożeństw Fatimskich.   O godz. 18.00 będzie uroczysta Msza święta z kazaniem, po niej Różaniec fatimski i procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej – prosimy o przyniesienie  świec. Przyjdźmy całymi rodzinami.

- W przyszłą niedzielę tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława - początek o godz. 9.00.

- Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych będzie w piątek 12 maja o godz. 19.00 w kościele. 

- Jest planowany wyjazd do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie w niedzielę 21 maja, na uroczystość odpustową Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii do  13 maja.

- W sobotę 3 czerwca będzie XI Ogólnopolska Pielgrzymka Żywego Różańca na Jasną Górę. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 7.00. Zapisy w zakrystii.

- Za tydzień w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III, ze szkoły podstawowej nr 95 o godzinie 11.00.  Spowiedź święta dzieci, rodziców, rodzeństwa, chrzestnych w sobotę 13 maja od godziny 9.00. Jest prośba, aby nie zainteresowani przyszli na inną godzinę Mszy św.

 

Wolna myśl

Ateiści mają znacznie więcej wiary, niż wielu chrześcijan. Wierzą bowiem, że wszystko co istnieje, powstało SAMO... | Petrus