Przeżywamy Uroczystość odpustową w naszej parafii ku czci Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Kazania głosi O. Piotr Recki z Zakonu Pijarów, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie.

- Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania. Przez cały tydzień będziemy się modlić o powołania do służby Bożej. 

- Dziś o godz. 17.30 rozpoczęcie nabożeństw majowych. Od poniedziałku nabożeństwa  o godz. 17.30, połączone z nowenną do św. Stanisława.

- W niedzielę 7 maja nabożeństwo różańcowe  dla róż kobiet i mężczyzn o godzinie 17.00, połączone z nabożeństwem majowym. Intencja modlitwy różańcowej na maj: Za dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii świętej i ich rodziców.  

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:

- w poniedziałek św. Józefa rzemieślnika. Wspólnota Wieczernik zaprasza na Mszę św. o godz. 18.00.

- we wtorek św. Atanazego, biskupa i doktora Kościoła. O godz. 18.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

- w środę 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. Kazania wygłosi ks. Grzegorz Kurzec, który jest przewodnikiem Wspólnoty Prądnickiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Po Mszach św. będzie prowadzona zbiórka do puszek na cele organizacyjne pieszej pielgrzymki do Częstochowy.

- w czwartek święto św. Floriana, męczennika – patrona miasta Krakowa, strażaków i hutników. 

- w piątek św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

- w sobotę  Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

 - W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.    

 -   Godzina Święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00. 

- W piątek spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00. O 16.30 Msza święta dla dzieci.  O 19.15 Msza święta dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

- W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.  

Chór Pastores działający przy naszej Parafii serdecznie zaprasza wszystkich pragnących włączyć się w śpiew podczas najważniejszych świąt i uroczystości na próby wokalne odbywające się w środy w godz. 19.30-21.00 w salce przy domu katechetycznym. W najbliższym czasie Chór można będzie usłyszeć podczas Mszy Świętej 7.05 o godzinie 16:00. W razie pytań prosimy o kontakt pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

- Wszystkim Parafianom i  Gościom życzymy obfitych łask Pana Jezusa Dobrego Pasterza i radosnego świętowania odpustu parafialnego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

ZAPROSZENIE METROPOLITY KRAKOWSKIEGO

Kraków, dnia 26 kwietnia 2023 roku

Ukochani Archidiecezjanie!

Początek maja w naszej Archidiecezji związany jest z uroczystościami ku czci świętego Stanisława ze Szczepanowa. Rokrocznie stwarzają one okazję do wielkiej wspólnotowej modlitwy zanoszonej za wstawiennictwem Biskupa Męczennika w intencji Polski i żyjącego w niej Kościoła. Tegoroczna tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 14 maja i odsłoni nowy wymiar naszej doczesnej wędrówki religijnej. Przyzywając pośrednictwa Świętego Biskupa będziemy bowiem spoglądać w kierunku wrześniowej pielgrzymki całej Metropolii Krakowskiej do Asyżu, czyli do miejsca, w którym 770 lat temu kanonizowano świętego Stanisława. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z Wawelskiego Wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Biskup Jan Kopiec, biskup senior Diecezji Gliwickiej, wierny czciciel świętego Stanisława i profesor nauk teologicznych w zakresie historii Kościoła.

Proszę, aby w czasie procesji byli obecni przedstawiciele wszystkich wspólnot parafialnych Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Do udziału zachęcam Księży Dziekanów, którzy jako archiprezbiterzy są w sposób szczególny uprzywilejowani do reprezentowania duchowieństwa dekanatu. Zapraszam parafie i instytucje, którym patronuje święty Stanisław. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Niech w tegoroczną uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Dobrego Boga popłynie modlitwa o nową moc Ducha Świętego na tak ważne dla naszej Ojczyzny najbliższe miesiące. A jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach niech będzie naszym wspólnym świadectwem wiary w Boga, miłości do Niego i pokładanej w Nim nadziei.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

Wolna myśl

Modlitwa to nie czary, a Pan Bóg to nie Harry. Nie traktuj regułek jak zaklęcia, lecz mów od serca.