- Nabożeństwo majowe codziennie o godz. 17.30.

- Dziś nasza wspólnota przeżywa dzień I Komunii świętej dzieci klas III ze SP nr 95 na Mszy świętej o godz. 11.00.   Przypominamy, że do stołu nie podajemy żadnych napojów alkoholowych. Przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne przychodzą do kościoła „na biało” w strojach komunijnych na godz. 17.30.

- Przed Wniebowstąpieniem, które przypada w przyszłą niedzielę, Kościół modli się o dobre urodzaje, o uświęcenie pracy ludzkiej oraz w intencji krajów głodujących. Stąd w poniedziałek, wtorek i środę będą modlitwy w tych intencjach.

- Wspólnota Wieczernik zaprasza w poniedziałek o godz. 19.00 na spotkanie. Zapraszamy inne grupy i osoby pragnące włączyć się w przygotowanie czuwania przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

- we wtorek Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski. Na Mszy św. o godz. 18.00 będzie wprowadzenie relikwii św. Andrzeja Boboli i poświęcenie relikwiarza. Po Mszy wieczornej spotkanie Róż męskich – zapraszamy.

- W środę 17 maja Siostry Albertynki zapraszają do sanktuarium Ecce Homo na Mszę świętą o godz. 17.00  w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Bernardyny.  

- Młodzież i studentów zapraszamy do udziału w Akademickiej Drodze Światła z Wawelu na Skałkę w najbliższą środę. Początek przed Katedrą na Wawelu o godz. 20.30. Droga Światła jest wielkanocnym odpowiednikiem drogi krzyżowej i składa się z 14 stacji prowadzących od zmartwychwstania do zesłania Ducha Świętego.

- Ruch Czystych Serc zaprasza na czwartkowe spotkanie z zaproszonymi gośćmi. Prelekcję wygłoszą państwo Kuczajowie. Temat spotkania: „Piękno relacji – budowanie, pielęgnowanie i ratowanie relacji”. Zapraszamy zwłaszcza ludzi młodych, pary, narzeczonych w czwartek o godz. 19.00 do salki pod kościołem.

- Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 21 maja lub 4 czerwca, będzie w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na nowy witraż elewacji szklanej w kościele. Bóg zapłać dotychczasowym fundatorom i za składane ofiary.

- Spotkanie dla rodziców dzieci z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej Nr 95 oraz 109 przed rocznicą Komunii świętej odbędzie się w piątek 19 maja o godz. 19.00 w kościele.   

- Nasza parafia organizuje 3 czerwca, wyjazd do Częstochowy na XI Ogólnopolską Pielgrzymkę Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.

- Za tydzień w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III, ze szkoły podstawowej nr 109 o godzinie 11.00.  Spowiedź święta dzieci, rodziców, rodzeństwa, chrzestnych w sobotę od godziny 9.00. Jest prośba, aby nie zainteresowani przyszli na inną godzinę Mszy św.

 

Wolna myśl

Językiem Boga jest cisza i tylko w ciszy Go spotykam | Petrus