-  Nieszpory niedzielne dziś o godzinie 17.30.

- Do końca stycznia Kancelaria parafialna w soboty będzie nieczynna.

- W dniach od 18 do 25 stycznia będziemy przeżywać Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, aby nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy:
- we wtorek  św. Antoniego opata
- w czwartek św. Józefa, Sebastiana Pelczara, biskupa
- w sobotę św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy 

- We wtorek 17 stycznia o godz. 17.00 będzie Msza święta w sanktuarium Ecce Homo w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny. Siostry Albertynki serdecznie zapraszają.   

- W czwartek po Mszy wieczornej w ramach przygotowań do 100-lecia naszej parafii będzie spotkanie na temat historii powstania naszej parafii, serdecznie zapraszamy.

- W sobotę przypada  Dzień Babci, a w przyszłą niedzielę Dzień Dziadka. Ileż dobra zawdzięczają babciom i dziadkom nasze rodziny. Doceńmy trud i poświęcenie dla nas, dla naszych rodzin. Postarajmy się chociaż drobnym gestem wyrazić im naszą wdzięczność. 

- W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu parafialnej dziecięcej scholki.

- Również w przyszłą niedzielę 22 stycznia podczas Mszy św. o godz. 16.00, będzie śpiewał Zespół SKALNI z Uniwersytetu Rolniczego, a po zakończeniu będzie koncert Kolęd – zapraszamy.

- Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania w ubiegłą niedzielę spotkania Opłatkowego dla ludzi starszych, samotnych, chorych, szczególnie Paniom z Parafialnego Zespołu Caritas. Bóg zapłać tym, którzy upiekli ciasto.     

Przeżywamy wizytę duszpasterską czyli „kolędę".  Wizyta ma charakter liturgii sprawowanej w „domowym kościele" dlatego prosimy, aby na stole był krzyż, zapalone świece oraz woda święcona (którą można zabrać do mieszkań z kaplicy adoracji).   

Dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W tym tygodniu, niosąc błogosławieństwo Boże pragniemy odwiedzić Parafian od godz. 16.00; domki przy ul. Powstańców oraz ul. Powstańców 20, Na Barciach, Gdańska 40 i Rezedowa w poniedziałek

- Blok przy ul. Powstańców 26 - we wtorek.

- Ul. Majora 1, 3, 5, 7  - w środę.

- Ul. Łepkowskiego 6, 8, 9, 10 oraz Majora 9 - w czwartek.

- Ul. Łepkowskiego 4, 12 oraz Siewna 2b i d, 30a i b oraz Siewna 21 - w piątek.

W sobotę od godz. 9.00 domki przy ul. Majora i Łepkowskiego oraz Majora 5b, Łepkowskiego 5 i 7.

Wolna myśl

Zawsze głoście Ewangelię, a gdyby okazało się to konieczne, także słowami. | Św. Franciszek z Asyżu