-  Dzisiaj święto Chrztu Pańskiego - w liturgii kończy się okres Narodzenia Pańskiego, kolędy jak każe tradycja, śpiewamy do 2 lutego - do Święta Ofiarowania Pańskiego.

Od jutra w liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły, który trwa do wtorku przed środą popielcową – kolor szat liturgicznych, zielony.  Nieszpory niedzielne o 17.30.

-  Dziś po Mszy świętej o 12.30 spotkanie opłatkowe dla osób samotnych, starszych, chorych.  Bliskich z rodziny prosimy o pomoc w przywiezieniu i podprowadzeniu starszych osób.

- W środę o 17.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na różaniec w intencji matek oczekujących potomstwa oraz dzieci poczętych jeszcze nie narodzonych. 

- W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kościele od godz. 17.00.

- W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej – naszego parafianina.

- Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 15 stycznia i 5 lutego w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczana na nowy witraż elewacji szklanej kościoła.   

- Do końca stycznia Kancelaria parafialna w soboty będzie nieczynna.

- W sobotę 14 stycznia w Sanktuarium Ecce Homo św. Brata Alberta ( w dolnym kościele) o godz. 14.00 dzieci z Lipnicy Wielkiej na Orawie przedstawią Jasełka, do obejrzenia których zapraszają siostry albertynki.

Przeżywamy wizytę duszpasterską: dziękujemy za wszystkie dotychczasowe spotkania i modlitwy. W tym tygodniu, niosąc błogosławieństwo Boże pragniemy odwiedzić Parafian od godz. 16.0: Os. Mozarta od 1 do 31; ul. Bociana 30b; ul. Bociana 3, 4, 4, a, b, c i d; 6, a, b, c -  w poniedziałek. Ul. Imbramowska 1, 3, 5, 7; Bałtycka 26; Bursztynowa 1, 3; Grażyny 11; Turystyczna 5 i 6 - we wtorek.

Ul. Narutowicza 14, 20, 22, Grażyny 9,18 - w środę.

Ul. Szafirowa 8; Zawodzie 1, 1a, 3, 4, 5, 7; Legnicka 24, 24a - w czwartek.

Ul. Kaczary 1, 1a, b, 3, 5, 5a i 9; Dominikanów i Jezuitów - domki oraz bloki - w piątek.

W sobotę domki prywatne od godz. 9.00 ul. Celarowska, Prądzyńskiego, Wiśniowa, Olsztyńska, Brogi, Bosaków, Turkusowa, Gdańska oraz blok Gdańska 34; Bałtycka, Syreny, Bursztynowa, Jazowa, Kołaczy, Legnicka, Mackiewicza, Turystyczna; ul. Szklana, Chlebowa, Dobrego Pasterza oraz mieszkania w blokach przy ul. Dobrego Pasterza, od godz. 14.00 – ul. Zgody.

 Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w Gościu Niedzielnym, w  Niedzieli  specjalny, bezpłatny dodatek poświęcony śp. papieżowi Benedyktowi XVI. Jest nowy numer czasopisma Jasna Góra.

 

Wolna myśl

(...) "wierzący, ale niepraktykujący"? To tak jakby powiedzieć "żyjący, ale nieoddychający" | Krystian Wieczorek