- Dziś nasza wspólnota przeżywa dzień I Komunii świętej dzieci klas III ze SP nr 109 na Mszy świętej o godz. 11.00 i 12.30. Przypominamy, że do stołu nie podajemy żadnych napojów alkoholowych. Przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne przychodzą do kościoła „na biało” w strojach komunijnych na godz. 17.30.

 - Nabożeństwo majowe dziś i codziennie o godzinie 17.30. 

- w poniedziałek Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, głównego patrona Polski.

- Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym Wieczernik zaprasza w poniedziałek na Mszę św. o godz. 19.00.

- We wtorek 17 maja Siostry Albertynki zapraszają do sanktuarium Ecce Homo na Mszę świętą o godz. 17.00  w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Bernardyny.  

 -  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę po Mszy świętej o godzinie 18.00.

-  W piątek o 15.00 w kaplicy adoracji nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, prowadzą Róże.

- Spotkanie rodziców kandydatów do bierzmowania z klas ósmych będzie w środę o godz. 19.00 w kościele. 

- W tym roku Parafia św. Jana Chrzciciela, obchodzi 40-lecie powstania. Spisane zostały dzieje parafii i powstała książka, która ukaże się 12 czerwca tego roku. Subskrypcję można nabyć w kościele św. Jana Chrzciciela po każdej Mszy św. w niedzielę 15, 22 i 29 maja, oraz w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.30. Niech lektura tej bogato ilustrowanej monografii nie tylko ożywiła wspomnienia, ale pobudza do głębszej refleksji nad wspólnotą kościoła, w której jesteśmy i każdego dnia, ją tworzymy. Szczegóły w gablotce.

W parafii św. Jana Chrzciciela w Krakowie - Prądniku Czerwonym organizowany jest tygodniowy wakacyjny wyjazd parafialny dla dzieci po klasie III szkoły podstawowej i młodzieży do Sarbinowa nad morzem. Termin 23-30 lipca 2022roku. Szczegóły na plakacie. Zapisy u ks. Dariusza Pietrzaka.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej. W  Gościu Niedzielnym  o kanonizowanym dziś Karolu de Foucauld i o miejscach, w których dojrzewało jego powołanie. Są czasopisma dla  dzieci.  Wszystkim życzymy dobrego przeżycia  dnia Pańskiego.

Wolna myśl

Ludzie nie widzą Boga, bo Mu nie ufają, ale zaledwie zaczniesz Mu ufać, będziesz Go widział | Sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo