Nasza parafia przeżywa dziś Uroczystość odpustową.  Gromadzimy się wokół ołtarza, aby słuchać Słowa Bożego i wyznawać wiarę. Ewangelia stawia przed naszymi oczami Chrystusa – Dobrego Pasterza, który zapewnia opiekę tym wszystkim, którzy Mu zaufali. Moje owce nie zginą na wieki i nikt nie wyrwie ich z mojej ręki. Wsłuchani w słowa Jezusa prośmy o umocnienie naszej wiary i dar przylgnięcia do Boga całym naszym życiem.

Ogłoszenia

- Przeżywamy Uroczystość Odpustową w naszej parafii ku czci Pana Jezusa Dobrego Pasterza. Kazania głosi Ks. Zdzisław Płuska dyrektor misji księży sercanów, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie.

- Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o powołania. Przez cały tydzień będziemy się modlić o powołania do służby Bożej. 

Nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30. 

- Dziś nasza wspólnota przeżywa dzień I Komunii świętej dzieci klas III ze SP nr 95 na Mszy świętej o godz. 9.30 i 11.00.   Przypominamy, że do stołu nie podajemy żadnych napojów alkoholowych. Przez cały tydzień dzieci pierwszokomunijne przychodzą do kościoła „na biało” w strojach komunijnych na godz. 17.30.

-   Nieszpory niedzielne dziś o 17.30

- Spotkanie dla rodziców dzieci z klas czwartych ze Szkoły Podstawowej Nr 95 oraz 109 przed rocznicą Komunii świętej odbędzie się w środę 11 maja o godz. 19.00 w kościele.

- W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kościele od godz. 17.00.

- W piątek 13 maja przypada 105. rocznica objawień fatimskich.  Zapraszamy wszystkich parafian na rozpoczęcie tegorocznych Nabożeństw Fatimskich.   O godz. 18.00 będzie uroczysta Msza święta z kazaniem, po niej Różaniec fatimski i procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej – prosimy o przyniesienie  świec. Przyjdźmy całymi rodzinami.

- Również w piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej  – naszego parafianina.

- Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 15 maja lub 5 czerwca, będzie w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

- Za tydzień w naszej parafii uroczystość Pierwszej Komunii Świętej dzieci klas III, ze szkoły podstawowej nr 109 o godzinie 11.00.  Spowiedź święta dzieci, rodziców, rodzeństwa, chrzestnych w sobotę od godziny 9.00.

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na nowy witraż elewacji szklanej w kościele. Bóg zapłać dotychczasowym fundatorom i za składane ofiary.

- Wszystkim Parafianom i  Gościom życzymy obfitych łask Pana Jezusa Dobrego Pasterza i radosnego świętowania odpustu parafialnego.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Wolna myśl

Ateiści mają znacznie więcej wiary, niż wielu chrześcijan. Wierzą bowiem, że wszystko co istnieje, powstało SAMO... | Petrus