- Obecna niedziela rozpoczyna XIV Ogólnopolski Tydzień Biblijny.  Często czytajmy i rozważajmy Pismo święte, gdyż jak mówił św. Hieronim Nieznajomość Pisma świętego  jest nieznajomością Chrystusa.

- Dziś nabożeństwo różańcowe  dla róż kobiet i mężczyzn o godzinie 17.00, połączone z nabożeństwem majowym. Intencja modlitwy różańcowej na maj: Za dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii świętej i ich rodziców.  

Od jutra nabożeństwa majowe codziennie o godz. 17.30, połączone w tym tygodniu z nowenną do św. Stanisława. W przyszłą niedzielę tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę ku czci św. Stanisława - początek o godz. 9.00.

- we wtorek 3 maja Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze święte w porządku niedzielnym. O godz. 18.00 Msza św. za dusze w czyśćcu cierpiące.

- w środę święto św. Floriana, męczennika – patrona miasta Krakowa, strażaków i hutników. 

- w czwartek św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana

- w piątek  Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.     

-   Godzina Święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00.  

- W piątek spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00. O 16.30 Msza święta dla dzieci.  O 19.15 Msza święta dla młodzieży przygotowującej się do bierzmowania.

- W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 10.30 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.   

- Przyszła niedziela IV wielkanocna obchodzona jest jako niedziela Dobrego Pasterza.   W naszej parafii uroczystość odpustowa. O godz. 12.30 uroczystą Sumę odprawi Ks. kanonik Jan Mikołajczyk z okazji złotego Jubileuszu kapłaństwa. Po Sumie procesja wokół kościoła. Zapraszamy całą naszą wspólnotę - dzieci do sypania kwiatów, Róże, panie i młodzież do niesienia feretronów, poczty sztandarowe parafii – to imieniny parafii.

- Za tydzień 8 maja o godz. 9.30 i 11.00 - będzie I Komunia święta dzieci ze szkoły podstawowej nr 95. Jest prośba, aby nie zainteresowani przyszli na inną godzinę Mszy św. 

Spowiedź święta dzieci, rodziców, rodzeństwa, rodziców chrzestnych w sobotę 7 maja od godziny 9.30.

- Jest planowany wyjazd do Sanktuarium Krwi Chrystusa w Częstochowie w niedzielę 22 maja, na uroczystość odpustową Matki i Królowej Przenajdroższej Krwi. Zapisy i bliższe informacje w zakrystii do  8 maja.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego, każdy może wybrać coś dla siebie.

Niech tegoroczny Tydzień Biblijny pomoże nam na nowo odkryć Ewangelię, niezawodne źródło Bożej mądrości.


Zaproszenie Metropolity Krakowskiego na tegoroczne uroczystości ku czci św. Stanisława B M na Skałce.

Ukochani Archidiecezjanie!

Coroczna procesja z Wawelu na Skałkę i uroczysta Eucharystia ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, są okazją do wielkiej wspólnotowej modlitwy za naszą Ojczyznę i za Kościół w Polsce, za wszystkich rodaków w kraju i poza granicami. Przyzywając wstawiennictwa Świętego Biskupa, który postrzegany jest jako ojciec i opiekun całej Ojczyzny, a także patron we wszystkich jej potrzebach, Polacy od setek już lat pielgrzymują do Sanktuarium jego Męczeństwa i proszą o błogosławieństwo dla swojej Ojczyzny. Od dokładnie 550 lat świadkiem tego fenomenu wiary jest Zakon Ojców Paulinów, który za sprawą biskupa Jana Rzeszowskiego, biskupa krakowskiego, oraz księdza Jana Długosza, kanonika Kapituły Katedralnej na Wawelu, w 1472 roku stał się stróżem miejsca męczeńskiej śmierci Świętego Biskupa Stanisława.

W tym roku tradycyjna procesja z Wawelu na Skałkę będzie miała miejsce w niedzielę 8 maja. Uroczysta procesja z udziałem Episkopatu Polski wyruszy z wawelskiego wzgórza o godz. 9.00, a zakończy się na Skałce, gdzie przy ołtarzu Trzech Tysiącleci Mszy świętej ku czci świętego Stanisława przewodniczył będzie i homilię wygłosi Ksiądz Arcybiskup Jan Romeo Pawłowski, Sekretarz ds. Przedstawicielstw Papieskich w Sekretariacie Stanu Stolicy Apostolskiej.

Proszę, aby w czasie procesji reprezentowane były wszystkie wspólnoty parafialne Archidiecezji Krakowskiej wraz ze swoimi duszpasterzami. Zapraszam zakony żeńskie i męskie, osoby konsekrowane, dzieci, młodzież, studentów, szkoły katolickie, duszpasterstwa, organizacje i stowarzyszenia katolickie, bractwa i ruchy, asysty procesyjne w strojach regionalnych. Proszę o udział w procesji ludzi nauki i kultury, przedstawicieli wyższych uczelni naszego miasta, władz państwowych i samorządowych. Zapraszam wszystkich Ukraińców obecnie zamieszkujących Kraków. Niech w tegoroczną Uroczystość ku czci świętego Stanisława, Biskupa i Męczennika, głównego patrona Polski i Archidiecezji Krakowskiej, do Wszechmogącego Boga popłynie ufna modlitwa o nową moc Ducha Świętego dla tych, którzy walczą o wolność Ukrainy. Niech jak najliczniejszy udział w krakowskich uroczystościach będzie naszym wspólnym świadectwem niezachwianej wiary, głębokiej ufności i miłości względem Boga i siebie nawzajem.

Z pasterskim błogosławieństwem

+ Marek Jędraszewski
Arcybiskup Metropolita Krakowski

 

 

Wolna myśl

Wiecie jakie jest ulubione słowo w rozmowach z księdzem? "JA". Przez wszystkie przypadki. "Bo ja", "bo mi", "bo mnie", "bo o mnie", "bo dla mnie", "bo u mnie", "bo ze mną", "bo w moim domu". [...] Czy Ty widzisz Jezusa? | ks. Piotr Pawlukiewicz