- Przeżywamy niedzielę Miłosierdzia Bożego. Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

- Obecna niedziela rozpoczyna 78. Tydzień Miłosierdzia. Przez cały tydzień możemy składać ofiary do puszki przed obrazem M B Nieustającej Pomocy, które zostaną przeznaczone na pomoc Ukrainie. Natomiast w przyszłą niedzielę będzie kwesta na kuchnie dla ubogich, prowadzoną przez panią Sawicką.

- W niedzielę 1 maja nabożeństwo różańcowe  dla róż kobiet i mężczyzn o godzinie 17.00, połączone z nabożeństwem majowym. Intencja modlitwy różańcowej na maj: Za dzieci przystępujące w tym roku do I Komunii świętej i ich rodziców.  

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 

- W poniedziałek święto św. Marka – imieniny abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego. O godz. 18.45 zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich na spotkanie organizacyjne przed uroczystością I Komunii świętej.

- We wtorek Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski.

- W piątek święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy                                                                                                               

- W czwartek przypada 45. Rocznica śmierci Ks. prałata Andrzeja Bajera, długoletniego proboszcza i budowniczego tej świątyni. O godz. 18.00 będzie odprawiona Msza św. za zmarłego kapłana.

 - Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na nowy witraż do kościoła. Zebrano kwotę 17.436 zł., którą przeliczyli przedstawiciele Rady Parafialnej i   wpłacono na konto parafialne.

- W czwartek 28 kwietnia podczas Mszy św. o godz. 18.00 będziemy przeżywać Jubileusz

25-lecia istnienia w naszej parafii Straży Honorowej Najświętszego  Serca Pana Jezusa. Mszy świętej z udziałem delegacji z krakowskich parafii, przewodniczył będzie dyrektor krajowy Straży Honorowej wraz z kapłanami, którzy opiekowali się Arcybractwem w naszej parafii.

Stąd od poniedziałku do środy o godz. 17.15 będą w naszym kościele nabożeństwa przygotowujące nas do tej uroczystości.

- Od piątku rozpoczyna się nowenna do św. Stanisława biskupa i męczennika.

 - Gościmy dziś w naszej parafii Kamila Radzimowskiego - grającego na Duduku ormiańskim sprzed 3 tys. lat. Przy głównym wyjściu z  kościoła  jest możliwość nabycia płyty CD. z utworami artysty.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – interesujące artykuły o Miłosierdziu Bożym.

Jest jeszcze świąteczne wydanie naszej gazetki parafialnej Dobry Pasterz

 

Wolna myśl

Językiem Boga jest cisza i tylko w ciszy Go spotykam | Petrus