-  Dziś o godzinie 1700 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. W lutym modlimy się w intencji ludzi chorych i cały personel medyczny.

- Od przyszłej niedzieli – przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy świętej o godz. 12.30 do godz. 18.00. Prosimy, aby każdy znalazł czas na osobistą adorację.  W przyszłą niedzielę zapraszamy zwłaszcza mieszkańców ulic Majora, Łepkowskiego, Nuszkiewicza, Dobrego Pasterza, Woronicza oraz im przyległe.

 W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- W czwartek wspomnienie św. Scholastyki, dziewicy

- W piątek 11 lutego przypada rocznica objawień M. B. w Lourdes – jest to XXX Światowy Dzień Chorego.  Msza św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00 - po Mszy św. będzie udzielany sakrament namaszczenia chorych dla osób, które zechcą przyjąć.

- Dziękujemy życzliwym paniom i panom, którzy pomogli Siostrze zakrystiance w rozbieraniu choinek i szopki oraz porządkowaniu kościoła. Jest to wyraz troski o piękno Domu Bożego. 

- Wspólnota Wieczernik zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli  w poniedziałek o godz. 18.00 na Mszę św., a następnie na adorację Najświętszego Sakramentu.

- W środę o 17.30 będzie różaniec w intencji matek oczekujących potomstwa oraz dzieci poczętych jeszcze nie narodzonych.  

- W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kościele od godz. 17.00. 

- W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej  – naszego parafianina.

- Zakończył się okres modlitwy kolędowej, zapraszanie mieszkańców poszczególnych ulic na Mszę świętą, na wspólną modlitwę. Składamy serdeczne podziękowanie za składane przy tej okazji ofiary oraz za wpłacone na konto parafialne. Bóg zapłać.

 - Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Katechezy odbywają się w poniedziałki i środy o godz. 19.30 w sali pod kościołem.

 

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.   Są czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych, każdy może coś wybrać dla siebie.

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego.

Wolna myśl

Lepiej jest słuchać karcenia przez mędrca, niż słuchać pochwały ze strony głupców | (Koh 7,5)