- Dziś o godz. 17.30  nieszpory niedzielne. 

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- w poniedziałek wspomnienie św. Jana Bosko, kapłana

- Wspólnota Wieczernik zaprasza wszystkich ludzi dobrej woli na spotkanie: Przy stole ewangelicznego Słowa i czynu w poniedziałek o godz. 19.00 po Mszy wieczornej w salce.

- w środę 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Matki Bożej Gromnicznej. Na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Jest to również XXVI Dzień Życia Konsekrowanego, którzy w zakonach realizują życie Ewangeliczne – naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji, a jest ich dzięki Bogu 10. 

2 lutego zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami o godz. 19.00 na Mszę świętą podczas której zostaną poświęcone świece i książeczki w ramach przygotowań do I Komunii św.

Gdy szaleją burze zapalamy gromnice, gdy człowiek umiera wówczas podajemy konającemu gromnicę do ręki. Przy tej okazji przypominamy, że wszystkie sakramenty święte są dla ludzi żyjących. Również i sakrament namaszczenia chorych jest dla człowieka żyjącego, który choruje. Kapłana z olejami świętymi prosimy do człowieka, który jest ciężko chory, a nie dla zmarłego – chyba, że umiera człowiek nagle i natychmiast kapłan zostaje wezwany, a nie po dłuższej chwili. Natomiast dla zmarłych Kościół przeznacza obrzędy pogrzebowe oraz inne modlitwy.

- W czwartek św. Błażeja i Oskara, biskupów

- W sobotę św. Agaty, dziewicy i męczennicy

- Informujemy, że od 7 lutego w salce pod kościołem, będą prowadzone Katechezy dla dorosłych i młodzieży przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej. W przyszłą niedzielę będą bliższe informacje na ten temat.

- We wtorek o godzinie 18.00 zapraszamy na Mszę św. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca.  Godzina święta Straży Honorowej  w czwartek o 17.00.

-  W piątek spowiadamy rano od godziny 6.30 i po południu od godziny 16.00. Msza święta dla dzieci o godzinie 16.30. O godzinie 19.15 Msza dla młodzieży, szczególnie z udziałem kandydatów do bierzmowania.

-  W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.   

- W poniedziałek w ramach spotkań „Kolędowych” zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 mieszkańców z ulic:   ul. Celarowska 26a, 28, 30 i 32;  Zaułek Wileński 3, 5 i 7 oraz Żułowska 16, 18 i 18C.

- Od 1 do 21 lutego trwa rekrutacja do Przedszkola nr 2 Sióstr Miłosierdzia przy ul. Warszawskiej 6. Zainteresowanych rodziców zapraszamy do kontaktu z Przedszkolem. Szczegóły w gablotce.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest przy ołtarzu św. Antoniego. Jest wiele nowych tytułów.

- I jeszcze słowo Siostry salezjanki ze Stowarzyszenia "VIDES". To Wolontariat Młodzieżowy, którego celem jest szukanie sposobów na pojawiające się potrzeby środowiska lokalnego oraz międzynarodowego.

 

Wolna myśl

Wiecie jakie jest ulubione słowo w rozmowach z księdzem? "JA". Przez wszystkie przypadki. "Bo ja", "bo mi", "bo mnie", "bo o mnie", "bo dla mnie", "bo u mnie", "bo ze mną", "bo w moim domu". [...] Czy Ty widzisz Jezusa? | ks. Piotr Pawlukiewicz