- Dziś o godz. 17.00 zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu zespołu SKALNI z Uniwersytetu Rolniczego. Zespół będzie śpiewał już podczas Mszy świętej o godz. 16.00 i 18.00.

 W kalendarzu liturgicznym:

- w  poniedziałek wspomnienie św. Franciszka Salezego biskupa i doktora Kościoła

- we wtorek Święto Nawrócenia św. Pawła, Apostoła

- w środę św. biskupów Tymoteusza i Tytusa

- w piątek św. Tomasza z Akwinu, kapłana i doktora Kościoła

- Wspólnota Wieczernik zaprasza w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 i adorację Najświętszego Sakramentu.

- Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na nowy witraż do kościoła. Zebrano 11.729 zł. - pamiętajmy, że osoby fizyczne mogą od dochodu odliczyć darowizny do 6%  i przekazać   wpłacając na konto parafialne.

- Informujemy, że od 7 lutego w salce pod kościołem, będą prowadzone Katechezy dla dorosłych i młodzieży przez katechistów Drogi Neokatechumenalnej - zapraszamy.

- Wizyty duszpasterskiej „Kolędy” zasadniczo nie ma. Natomiast zapraszani są mieszkańcy poszczególnych ulic do kościoła na godz. 18.00 i w ich intencji oraz zmarłych z ich rodzin jest odprawiana Msza święta.

Prosimy, aby dana osoba z rodziny przyniosła wodę w naczyniu – na koniec Mszy świętej, woda zostanie poświęcona i po przyjściu do mieszkania w gronie rodzinnym nastąpi wspólna modlitwa i pokropienie mieszkania. Tekst modlitwy każdy otrzyma.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 mieszkańców ulic:  Nadrzeczna; Wileńska 4, 5, 9, 9A, 22, 24; Brogi  od 9 do 43.

we wtorek mieszkańców ul. Bociana 4, 4a, 4b, 4c, 4d, Al. 29. Listopada 41; 43; 45; 47 oraz 41a, b i c.

w środę mieszkańców ul. Bociana 6a, b i c; Prądzyńskiego 12, 14, 16 i Lublańska 14, 16 i 20.

w czwartek mieszkańców ul.  Wiśniowa 14, 16, 18 i 20; Gdańska od 24 do 40; Wileńska 7a do f oraz Czerwonego Prądnika 8.        

w piątek mieszkańców ul. Celarowska 16, 18, 20 i 22; Zaułek Wileński 1 oraz Bosaków 5 i 9.         

w sobotę 29 stycznia mieszkańców domków z ulic: Bursztynowa, Syreny, Jazowa, Bałtycka, Grażyny, Mackiewicza, Narutowicza, Sadowa, Radomska, Czereśniowa, Olsztyńska, Błękitna, Bosaków, Gdańska i Brogi – nry nieparzyste

Program zaproszeń na Mszę świętą, jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.

- Młodzieży i  dzieciom życzymy udanego drugiego tygodnia ferii zimowych, dobrego wypoczynku i bezpiecznych podróży.

- Zachęcamy do systematycznej lektury Pisma Świętego oraz korzystanie z prasy katolickiej, która jest dostępna przy ołtarzu św. Antoniego. Są nowe numery miesięczników dla dorosłych i dla dzieci: Promyczek Dobra, Staś.  

 

Wolna myśl

Nie stajesz się święty dlatego, że przestajesz grzeszyć, ale coraz mniej grzeszysz dlatego, że stajesz się święty. | Petrus