Ogłoszenia:

- Dziś o godz. 17.00 zapraszamy parafian i wszystkie grupy parafialne na wspólne kolędowanie przy żłóbku. Natomiast w przyszłą niedzielę również o 17.00 będzie koncert kolęd w wykonaniu zespołu SKALNI.

- W tych dniach od 18 do 25 stycznia przeżywamy Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. Zachęcamy do wspólnej modlitwy, aby nastała jedna owczarnia i jeden pasterz.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- w poniedziałek św. Antoniego, opata

- w środę św. Józefa Sebastiana Pelczara biskupa

- w piątek św. Agnieszki, dziewicy i męczennicy

- W poniedziałek 17 stycznia o godz. 17.00 będzie Msza święta w sanktuarium Ecce Homo w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny. Siostry Albertynki serdecznie zapraszają. 

Również w poniedziałek o godz. 19.00 wspólnota „Wieczernik”, zaprasza na spotkanie kolędowe przy stole dobrego słowa i szlachetnego czynu.

- W piątek przypada Dzień Babci, a w sobotę Dzień Dziadka. Ileż dobra zawdzięczają babciom i dziadkom nasze rodziny. Doceńmy ich trud i poświęcenie dla naszych rodzin. Postarajmy się chociaż drobnym gestem wyrazić im naszą wdzięczność.   

- Wizyty duszpasterskiej „Kolędy”  zasadniczo nie ma – osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia są informowane telefonicznie o terminie wizyty.    

Natomiast zapraszani są mieszkańcy poszczególnych ulic do kościoła na godz. 18.00 i w ich intencji oraz zmarłych z ich rodzin jest odprawiana Msza święta.

Prosimy, aby dana osoba z rodziny przyniosła wodę w naczyniu – na koniec Mszy świętej, woda zostanie poświęcona i po przyjściu do mieszkania w gronie rodzinnym nastąpi wspólna modlitwa i pokropienie mieszkania. Tekst modlitwy każdy otrzyma.

We wtorek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 mieszkańców ulic: Zawodzie 1, Os. Mozarta od 1 do 15.

w środę mieszkańców Oś. Mozarta  od 16 do 31, ul. Legnicka 24 i 24a oraz Fertnera 1.

w czwartek mieszkańców ul. Żytnia 15, 17, Bosaków 5A, Środkowa 12.

w piątek mieszkańców ul. Miechowity 1, Kaczary 1, 1b, 5, 5a, 5b i 9, Al. 29 Listopada blok 42b, 44a, b i c.

w sobotę 22 stycznia mieszkańców domków z ulic: Turkusowa, Żułowska, Pogodna, Chlebowa, Środkowa, Celarowska, Prądzyńskiego, Powstańców, Sadowa, Wiśniowa, Żytnia, Wileńska, Czerwonego Prądnika, Trębacza, Aleja 29. Listopada od 41 do 154.

Program zaproszeń na Mszę świętą, jest w gablotce i na stronie internetowej parafii.

 - Uprzejmie przypominamy, że na cmentarzu parafialnym są ustawione odpowiednie pojemniki na szkło, plastik, papier, dlatego bardzo prosimy zużyte, znicze, wieńce, kwiaty wkładać do odpowiednich pojemników.

 Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w Niedzieli  w Gościu Niedzielnym – są nowe czasopisma dla dzieci i młodzieży.

 

Wolna myśl

Jeśli cierpienie by nie istniało, to skąd byś wiedział, czy jesteś wierzący? | Petrus


188531
Dzisiaj: 119
Wczoraj: 116