-  Dzisiaj święto Chrztu Pańskiego - w liturgii kończy się okres Narodzenia Pańskiego, kolędy jak każe tradycja, śpiewamy do 2 lutego - do Święta Ofiarowania Pańskiego.

Od jutra w liturgii rozpoczyna się Okres Zwykły, który trwa do wtorku przed środą popielcową – kolor szat liturgicznych, zielony.  

- W środę o 17.30 zapraszamy do kaplicy adoracji na różaniec w intencji matek oczekujących potomstwa oraz dzieci poczętych jeszcze nie narodzonych. 

- W czwartek Stowarzyszenie Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kościele od godz. 17.00. 

- W związku z trwającym Synodem, zapraszamy na spotkania zainteresowanych Parafian w drugie czwartki miesiąca o godz. 19.00 do salki.  Jest to szansa zarówno na ukazanie tego wszystkiego, co nas buduje i otwiera na relację z Bogiem i drugim człowiekiem, jak i na dostrzeżenie problemów wynikających z dynamicznie zmieniającego się środowiska życia naszej diecezji i parafii.

- W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej – naszego parafianina.

- Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 16 stycznia i 6 lutego w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczane na nowy witraż elewacji szklanej kościoła.   

- Wizyty duszpasterskiej „Kolędy”  zasadniczo nie ma – osoby, które zgłosiły chęć przyjęcia będą w najbliższych dniach informowane telefonicznie o terminie wizyty.    

Natomiast zapraszani są mieszkańcy poszczególnych ulic do kościoła na godz. 18.00 i w ich intencji oraz zmarłych z ich rodzin jest odprawiana Msza święta.

Prosimy, aby dana osoba z rodziny przyniosła wodę w naczyniu – na koniec Mszy świętej, woda zostanie poświęcona i po przyjściu do mieszkania w gronie rodzinnym nastąpi wspólna modlitwa i pokropienie mieszkania. Tekst modlitwy każdy otrzyma. Przy tej okazji będzie można złożyć do puszki tradycyjne ofiary kolędowe, które są przeznaczane min. na Misje, budownictwo nowych kościołów, Seminarium Duchowne, Dom Księży Chorych.

W poniedziałek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 mieszkańców ulic: ul. Majora 1-9 oraz domki od nr. 20 do 54 i Dobrego Pasterza 21 i 21a.  

we wtorek mieszkańców ul. Siewna 23, 23a, b i c, Siewna 170 oraz Zawodzie  4, 5 i 7.    

w środę mieszkańców ul. Nuszkiewicza  od 1 do 9, Dobrego Pasterza 27a, 29, 31, 40, 48 i 56 oraz Siewna 30a i b oraz 32a.

w czwartek mieszkańców ul. Turystyczna 5 i 6, Łepkowskiego  od 7 do 12 oraz Dobrego Pasterza  15a i 28.

w sobotę 15 stycznia mieszkańców ul. Woronicza, Rezedowa, Ciołkowskiego, Jasnorzewskiej, Nabielaka, Nad Strugą, Jabłonna,  Siewna, Kręta, Polna, Żmujdzka, Rybianka, Pocieszka, Imbramowska, Legnicka, Kołaczy, Zgody, Turystyczna Litawora.

- W przyszłą niedzielę 16 stycznia zapraszamy wszystkie grupy parafialne na wspólne kolędowanie przy żłóbku od godz. 17.00. Natomiast za dwa tygodnie będzie koncert Kolęd zespołu SKALNI.

- Studentów zapraszamy na wtorkowe spotkania: o godz. 19.30 adoracja w Kaplicy Adoracji, o 20.00 spotkanie biblijne w kawiarence akademickiej.
Wspólnota "Lumen Fidei" zaprasza młodzież po studiach i młodzież pracującą. W środę o 19.30 spotkanie kolędowe w salce w budynku za kościołem.

 Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w   Niedzieli,  w Gościu Niedzielnym. Jest nowy numer czasopisma Jasna Góra.

Wszystkim  życzymy dobrej niedzieli i obfitych łask Bożych  na nowy tydzień.

 

Wolna myśl

Wolę być z Bogiem i niech osądza mnie świat, niż trzymać ze światem, żeby osądził mnie Bóg


169599
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 451