- Przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej.

- Dziś o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn, połączone z nabożeństwem czerwcowym. Intencja modlitwy różańcowej na czerwiec: Za ludzi głodujących w świecie. W tygodniu nabożeństwa czerwcowe po Mszy o godz. 18.00.  

- W poniedziałek o 16.30 będzie spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy chętnych do włączenia się w prace zespołu.

- Wspólnota Wieczernik zaprasza w poniedziałek na Mszę św. o godz. 18.00 połączoną z katechezą i nabożeństwem czerwcowym.

- We wtorek o godz. 18.00 Msza św: Za dusze w czyśćcu cierpiące.

- W piątek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej.

- W czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa - Boże Ciało.

Ksiądz Arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza reprezentacje parafii na centralną procesję Miasta Krakowa, która rozpocznie się Mszą świętą na Wawelu o godz. 9.00 następnie przejdzie na Krakowski Rynek. Składka w tym dniu przeznaczona jest na budownictwo sakralne w naszej archidiecezji.

W naszym kościele Msze święte w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko o godz. 16.00, gdyż o 16.00 Msza święta jest w kościele św. Jana Chrzciciela, następnie wyruszy procesja do czterech ołtarzy, ulicą Dobrego Pasterza - zakończenie przy naszym kościele. Dwa ołtarze będą na terenie naszej parafii, przy domu państwa Zbroja i przy domu katechetycznym.     

Włączmy się w przygotowanie i godne przeżycie tej uroczystości. Pomóżmy w przygotowaniu ołtarzy, niesieniu feretronów, rodziców dzieci z zerówki oraz klas pierwszych i drugich prosimy o przygotowanie dzieci do sypania kwiatów – są do wypożyczenia stroje dla dzieci. Klasy trzecie i czwarte idą w strojach komunijnych.  Udekorujmy bloki, domy i okna na trasie procesji – niech Jezus nam błogosławi.

 - W wigilię Bożego Ciała (7 czerwca), na Krakowskim Rynku odbędzie się uwielbienie – szczegóły w gablotce.

- W sobotę 10 czerwca odbędzie się XVII pielgrzymka Apostolatu Margaretka w Kalwarii Zebrzydowskiej – zapisy na autokar w zakrystii, wyjazd spod kościoła o godz. 7.00.

- Młodzież naszej parafii należąca do Oazy, prowadzi przy domu katechetycznym kiermasz ciast i książek, jest wiele albumów i książek. Ofiary będą przeznaczone na ich wyjazdy rekolekcyjne w czasie wakacji.

- W sobotę 17 czerwca jest 38. ogólnopolska pielgrzymka Arcybractwa Honorowej Straży Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tym roku po raz pierwszy w historii będzie ona miała miejsce w Centrum Jana Pawła II oraz w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w  Łagiewnikach. Rozpoczęcie o godz. 9.00, Msza św. o 12.00. Serdecznie zapraszamy wszystkich członków   Arcybractwa.

 - W niedzielę 11 czerwca odbędzie się przy kościele kwesta na hospicjum św. Łazarza.

Wolna myśl

Jeśli cierpienie by nie istniało, to skąd byś wiedział, czy jesteś wierzący? | Petrus