Dzisiejsza Uroczystość to najstarsze święto w Kościele, obchodzone już w czasach apostolskich. W liturgii Kościoła kończy się okres wielkanocny. Od jutra okres zwykły – w liturgii kolor zielony. Zamiast modlitwy Królowo nieba odmawiamy Anioł Pański.


- Jutro drugi dzień świąteczny, Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze święte o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00.  

- Nabożeństwo majowe do środy o godzinie 17.30. Od czwartku nabożeństwa czerwcowe po Mszy wieczornej. 

- W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy różańcowej na czerwiec: Za ludzi głodujących w świecie.

- W środę święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny

- W czwartek 1 czerwca młodzież naszej parafii przystąpi do sakramentu bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 18.00. 

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca.     

 -  Godzina Święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00 w kaplicy adoracji.  

- W piątek spowiedź rano od godz. 6.30 i po południu od 16.00. O 16.30 Msza święta dla dzieci.  O 19.15 Msza święta dla młodzieży.

- W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.   

- W sobotę 10 czerwca odbędzie się XVII pielgrzymka Apostolatu Margaretka w Kalwarii Zebrzydowskiej – zapisy na autokar w zakrystii, wyjazd spod kościoła o godz. 7.00.

- Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na nowy witraż do kościoła. Zebrano kwotę 16.300 zł., oraz 100 dolarów i 10 euro. Wiemy, że witraż jest wykonywany na Jubileusz 100-lecia parafii.  Jeśli dana osoba lub rodzina, zechciałaby ufundować witraż do jednego dużego lub małego okna, to można wpłacić na konto parafialne lub do proboszcza. Fundatorzy będą umieszczeni na pamiątkowej tablicy. Każdy kto wpłacił  w sumie 5 tys. na duży witraż lub 2.500 zł na małe okno, będzie wypisany na pamiątkowej tablicy. Rodziny i osoby, które zasponsorowały witraż na duże lub małe okno, proszone są o zgłoszenie się do zakrystii lub księdza proboszcza, celem ustalenia właściwego napisu na pamiątkowej tablicy, która będzie umieszczona na ścianie przy witrażu.

- Przypominamy, że w sobotę 3 czerwca, jest wyjazd do Częstochowy na Pielgrzymkę Żywego Różańca. Zapisy w zakrystii.

 - W przyszłą niedzielę kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Spowiedź codziennie podczas Mszy świętej.

- W wigilię Bożego Ciała (7 czerwca), na Krakowskim Rynku odbędzie się uwielbienie prowadzone przez Marcina Zielińskiego - lidera wspólnoty "Głos Pana" i świeckiego ewangelizatora oraz Michała Króla wraz z zespołem muzycznym – szczegóły w gablotce.

- Młodzież naszej parafii należąca do Oazy, przeprowadzi w przyszłą niedzielę 4 czerwca kiermasz ciast i książek. Ofiary będą przeznaczone na ich wyjazdy rekolekcyjne w czasie wakacji.

Wolna myśl

Ludzie nie widzą Boga, bo Mu nie ufają, ale zaledwie zaczniesz Mu ufać, będziesz Go widział | Sługa Boży ks. Dolindo Ruotolo


182475
Dzisiaj: 7
Wczoraj: 870