- Obecna niedziela rozpoczyna XV Ogólnopolski Tydzień Biblijny. Często czytajmy i rozważajmy Pismo święte, gdyż jak mówił św. Hieronim Nieznajomość Pisma świętego  jest nieznajomością Chrystusa.

- Nieszpory niedzielne o godz. 17.30.

 - Wspólnota Wieczernik zaprasza na spotkanie modlitewne przy stole ewangelicznego Słowa w poniedziałek o godz. 19.00 w salce.

W tym tygodniu w liturgii wspominamy: 

- W poniedziałek Uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. O godz. 18.45 zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich na spotkanie organizacyjne przed uroczystością I Komunii świętej.

- We wtorek święto św. Marka – imieniny abp. Marka Jędraszewskiego Metropolity Krakowskiego.

- W czwartek o godz. 18.00 Msza św. dla Grupy Modlitwy św. O. Pio.

- W sobotę święto św. Katarzyny ze Sieny, patronki Europy. W sobotę rozpoczyna się nowenna przed uroczystością św. Stanisława biskupa i męczennika.

- W piątek przypada 46. Rocznica śmierci Ks. prałata Andrzeja Bajera, długoletniego proboszcza i budowniczego tej świątyni. 

- W kwietniu przyszłego roku będziemy przeżywali Jubileusz 100-lecia naszej parafii.  Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie tej uroczystości. Ważna jest każda myśl, propozycja – spotkanie będzie we wtorek 25 kwietnia o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

 - Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na nowy witraż do kościoła. Zebrano kwotę 15.357 zł., którą przeliczyli przedstawiciele Rady Parafialnej i wpłacono na konto parafialne. Wiemy, że witraż jest wykonywany na Jubileusz parafii. Chcąc kontynuować dalsze prace, zwracamy się z prośbą do wszystkich parafian o wsparcie tego dzieła. Jeśli dana osoba lub rodzina, zechciałaby ufundować witraż do jednego dużego lub małego okna, to można wpłacić na konto parafialne lub do proboszcza. Fundatorzy będą umieszczeni na pamiątkowej tablicy. Każdy kto  wpłacił na konto w 2022 i 2023 roku  w sumie 5 tys. na duży witraż lub 2.500 zł na małe okno także będzie wypisany na pamiątkowej tablicy.

- Przyszła niedziela IV wielkanocna obchodzona jest jako niedziela Dobrego Pasterza. W naszej parafii uroczystość odpustowa. O godz. 12.30 uroczystą Sumę odprawi Ks. kanonik Michał Mikołajczyk z okazji 60 rocznicy święceń kapłańskich. Po Sumie procesja wokół kościoła. Zapraszamy całą naszą wspólnotę - dzieci do sypania kwiatów, Róże, panie i młodzież do niesienia feretronów, poczty sztandarowe parafii – to imieniny parafii.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego, każdy może wybrać coś dla siebie.

W zakrystii można nabyć Pismo Święte.Wolna myśl

Nauka to część rzeczywistości, którą do tej pory odkrył człowiek. Wiara i nauka nie kolidują ze sobą, lecz się uzupełniają, ale aby to zobaczyć, trzeba mieć wiarę. | Petrus