- Przeżywamy Niedzielę Palmową - poświęcenie palm na każdej Mszy świętej.

- Dziś o godz. 13.30 z krakowskich Błoń wyruszy Biały Marsz Papieski, na zakończenie Msza Święta o godz. 15.00 w Kościele Mariackim. Natomiast wieczorem 2 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy na czuwanie pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.  Kto nie będzie mógł uczestniczyć w wymienionych inicjatywach, zapraszamy do naszego kościoła o godz. 20.00 na nabożeństwo, wysłuchamy słów św. Jana Pawła II i odmówimy różaniec zakończony Apelem Jasnogórskim. 

- Gorzkie Żale dziś  o godz. 17.00 u Sióstr Albertynek  o 15.00.   

- W poniedziałek o godz. 16.30 spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas. Zapraszamy chętnych do włączenia się w prace Zespołu.

- We wtorek o godz. 18.00 Msza św: Za dusze w czyśćcu cierpiące.

- Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień. Triduum Paschalne jest również celebrowane u Sióstr Albertynek o tych samych godzina co w kościele - szczegóły w gablotce przy schodach.  

- Dziękujemy za składane dary - produkty żywnościowe dla biednych z parafii, świąteczne paczki są już rozdzielane.

W Wielki Czwartek - pamiątka Ostatniej Wieczerzy podczas której Pan Jezus ustanowił Sakrament Eucharystii i Sakrament Kapłaństwa. Msza św. o godz. 1800 i przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy oraz adoracja do godz. 22.00. 

Wielki Piątek - dzień śmierci Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły - nie ma żadnej dyspensy.

Przez cały dzień w Wielki Piątek przychodzimy do kościoła adorować Pana Jezusa w ciemnicy. O godz. 8.00 i 17.30 będzie Droga Krzyżowa  dla dorosłych, o 10.00 dla młodzieży szkół średnich oraz uczniów klas VII i VIII.  O godz. 12.00 dla dzieci od I do VI klasy.

W godzinie konania Jezusa na Krzyżu o  15.00  przyjdźmy licznie na uroczyste rozpoczęcie Nowenny do Miłosierdzia Bożego. Objawiając się Siostrze Faustynie Jezus mówił: Pragnę, abyś przez te dziewięć dni nowenny sprowadzała dusze do zdroju Miłosierdzia Mojego… Nowenna do Miłosierdzia Bożego rozpocznie się w Wielki Piątek i będzie przez kolejne dni do soboty przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.  

Liturgia Wielkiego Piątku rozpocznie się o godzinie 18.00, czytanie opisu Męki Pańskiej wg naocznego świadka św. Jana, uroczysta modlitwa powszechna, adoracja Krzyża, Komunia święta i przeniesienie Pana Jezusa do Grobu – adoracja będzie całą noc.

Zachęcamy wszystkich – dzieci, młodzież i dorosłych do nocnego czuwania, przyjdźmy na osobistą rozmowę z Jezusem, to wyjątkowa noc - wszystkie nasze radości i smutki przedstawmy Jezusowi.  Gorzkie Żale będą śpiewane o godzinie 20.00, 22.00 i 24.00.

-  Wyznaczone są poszczególne ulice i rejony do nocnej adoracji, nocnego czuwania.   

Od godz. 21.00 - adorują dzieci naszych szkół i młodzież; o 22.00 – studenci i młodzież pracująca;

 od 23.00 – Oaza Rodzin, Straż Honorowa Serca Bożego i Stowarzyszenie Krwi Chrystusa, o 24.00 – Duszpasterska Rada Parafialna; od godz. 1.00 – mieszkańcy ulic: Siewna, Legnicka, Zgody, Kołaczy;

od 2.00 – Majora, Łepkowskiego, Nuszkiewicza, Powstańców; od 3.00 – Dobrego Pasterza, Woronicza, Lublańska, Gdańska; od 4.00 - Wiśniowa, Żytnia, Wileńska, Celarowska, Brogi; od 5.00 - Imbramowska, Zawodzie, Bociana, Os. Mozarta: od 6.00 – Mackiewicza, Narutowicza, Bursztynowa. Róże adorują  wraz z rejonem zamieszkania.

Ofiary składane przy adoracji Krzyża są przekazane na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Wielka Sobota - od wczesnych godzin rannych przychodźmy do kościoła na adorację Pana Jezusa w Grobie. Przed południem święcenie pokarmów od godziny 10.00 do 15.00 co 15 minut. Przynosząc pokarmy do święcenia zatrzymajmy się przy Grobie Jezusa na adoracji.  

Liturgia Wielkiej Soboty rozpocznie się o godz. 20.00. Wigilia Paschalna, to Pascha Jezusa Chrystusa uroczyście celebrowana przez wspólnotę wierzących - przed kościołem nastąpi poświęcenie ognia, Paschału i procesja do kościoła, tu nastąpi poświęcenie wody chrzcielnej i odnowienie obietnic chrztu świętego, dlatego w sobotę przynosimy świece. Zakończenie procesją rezurekcyjną 3 razy wokół kościoła - zapraszamy całą wspólnotę parafialną - Róże, poczty sztandarowe, panie i młodzież do niesienia feretronów. 

Wielka Niedziela - Dzień Zmartwychwstania Pana Jezusa - jest to największe Święto chrześcijan.   Przeżyjmy godnie ten dzień w gronie najbliższej rodziny.

Od Wielkiego Czwartku – kancelaria nieczynna. 

- Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, złożone przez Różę św. Zofii. Bóg zapłać.

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego – wszystkie wydania świąteczne.  Wszystkim życzymy głębokich duchowych przeżyć w Wielkim Tygodniu…

Wolna myśl

Człowiek nie modli się, aby powiedzieć Bogu co On ma zrobić, ale aby Bóg powiedział, co człowiek ma zrobić. | św. Augustyn