- Rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne, które prowadzi O. Piotr Recki z Zakonu Pijarów. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie! Program jest w gazetce Dobry Pasterz i na stronie internetowej parafii.  Spowiedź rekolekcyjna we wtorek i środę.

-  Msza św. dla chorych i starszych we wtorek o 9.30. Kto nie może przyjść do kościoła przedświąteczne odwiedziny chorych będą w sobotę 1 kwietnia od godz. 9.00.  Prosimy zgłaszać w zakrystii.

W środę zakończenie rekolekcji - składka będzie przeznaczona na potrzeby Zakonu Pijarów. We wtorek i środę – w czasie rekolekcji – kancelaria nieczynna.     

- Gorzkie Żale dziś  o godz. 17.00, u Sióstr o 15.00.   

- Dziś Mszą Św. o 19.15 rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla studentów i młodzieży pracującej. W następne dni – w poniedziałek i wtorek o godz. 20.00.  Akademicka Droga Krzyżowa ulicami Starego Miasta będzie w środę 29 marca. Rozpoczęcie o godz. 20.30 przy Kolegiacie Św. Anny.

- W piątek 31 marca w Sanktuarium Świętego Brata Alberta o godz. 17.00 sprawowana będzie Msza święta z racji odpustu ku czci Chrystusa Cierpiącego Ecce Homo.  Wcześniej o godz. 16.30  Droga Krzyżowa.

- W sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót.

- W niedzielę 2 kwietnia o godz. 13.30 z krakowskich Błoń wyruszy Biały Marsz Papieski, na zakończenie Msza Święta o godz. 15.00 w Kościele Mariackim. Natomiast wieczorem 2 kwietnia o godz. 20.00 zapraszamy na czuwanie pod Oknem Papieskim przy ul. Franciszkańskiej w rocznicę śmierci św. Jana Pawła II.

- Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, złożone przez Różę  Matki Bożej Częstochowskiej, św. Marty, św. Moniki, Faustyny i św. Maksymiliana.  Bóg zapłać!

-  Baranki na stół wielkanocny można nabyć w domu katechetycznym – ofiara przy tym złożona jest przeznaczona na Caritas. Niech nie zabraknie na stole wielkanocnym takiego baranka – to nasza jałmużna postna. 

- Kosz na trwale produkty żywnościowe, wystawiony jest przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej.   Dziękujemy za złożone dotychczas dary.

- Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na witraż elewacji szklanej kościoła. Zebrano 15.059 zł.  W najbliższych dnia będą zakładane kolejne części witraża.

- Przyszła niedziela to Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na wszystkich Mszach świętych.  Uroczyste poświęcenie palm z procesją o godzinie 11.00. Gromadzimy się przy figurze Dobrego Pasterza już o 10.45.  

- Zespół Szkół Specjalnych na os. Sportowym 28 w Krakowie zaprasza na „Dzień otwarty” 1 kwietnia w godz. 9.00-13.00. Szczegóły dotyczące kształcenia na plakatach. Zainteresowanych zapraszamy.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej w „Gościu Niedzielnym” między innymi odpowiedź na pytanie, dlaczego otruto ks. Blachnickiego. Ukazał się „Gość Ekstra” Znaki męki Boga o relikwiach Męki Pańskiej - są czasopisma dla dzieci. Zachęcamy, szczególnie teraz w Wielkim Poście do pogłębiania swojej wiary. Życzymy  dobrego przeżycia wielkopostnych rekolekcji.

 

 

Wolna myśl

Statek nie tonie od wody, która go otacza, ale od tej, która dostaje się do środka. Nie pozwól by to, co się dzieje wokół Ciebie, dostawało się do Twojego wnętrza i ciągnęło Cię w dół.