- W dniu dzisiejszym Mszą świętą o godz. 11.00 rozpoczynają się rekolekcje wielkopostne dla dzieci szkół podstawowych, które potrwają do środy.

-  Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godzinie 17.00.  W Sanktuarium Ecce Homo o 15.00. Składka na Gorzkich Żalach przeznaczona na kwiaty do Bożego Grobu.   

- Droga krzyżowa w piątek: dla dzieci o godzinie 16.30, dla dorosłych o 17.30.

O godzinie 19.00 rozpoczęcie drogi krzyżowej ulicami naszej parafii. Pójdziemy ulicą Majora, Łepkowskiego, Nuszkiewicza i Chlebową. Rozpoczęcie obok apteki przy bloku Majora 1. Prosimy zabrać świece - serdecznie zapraszamy młodzież i wszystkich czcicieli Męki Pańskiej.

- W okresie Wielkiego Postu metropolita krakowski arcybiskup Marek Jędraszewski zaprasza do codziennego pielgrzymowania do kościołów stacyjnych w Krakowie. Już jutro w poniedziałek 20 marca, Sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo będzie kościołem stacyjnym. Msza św. o godz. 17.00. Wcześniej od 16.00 nabożeństwo eucharystyczne.

 - W poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość św. Józefa oblubieńca NMP.

- W poniedziałek o godz. 19.00 wspólnota Wieczernik zaprasza na Mszę św. o godz. 19.00 do kaplicy adoracji. Serdecznie zapraszamy zatem ludzi dobrej woli  do uroczystej celebracji tej Eucharystii oraz odważnego włączenia się w codzienne życie naszej wspólnoty.

- Parafia organizuje w środę 22 marca wyjazd autobusem linii nr 139 do klasztoru O. Cystersów w Mogile – w programie modlitwa w kaplicy Krzyża świętego, zwiedzanie bazyliki i muzeum z przewodnikiem. Zbiórka przy kościele o godz. 14.00. 

- W czwartek o godz. 18.00 Msza św. dla Grupy Modlitwy Św. O. Pio.

- W sobotę 25 marca Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. To Dzień Świętości Życia. Tak jak w poprzednich latach zechciejmy podjąć duchową adopcję dziecka poczętego jeszcze nienarodzonego. Jezus mówił: kto by jedno takie dziecko przyjął w imię moje, Mnie przyjmuje.  Na ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w kaplicy M.B. Częstochowskiej są do zabrania foldery.  Uroczyste przyrzeczenie i przyjęcie duchowej adopcji nastąpi w piątek podczas Mszy o godz. 8.00 i 18.00. Po wypełnieniu, część tego folderu przynosimy w piątek na Mszę świętą.

- Na Misje katolickie i polskich misjonarzy zebrano do puszki 3.121 zł.

- W kwietniu przyszłego roku będziemy przeżywać Jubileusz 100-lecia naszej parafii.  Zapraszamy wszystkich chętnych do włączenia się w przygotowanie tej uroczystości. Ważna jest każda myśl, propozycja – spotkanie będzie we wtorek o godz. 19.00 w domu katechetycznym.

- Od przyszłej niedzieli rozpoczną się parafialne rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi O. Piotr Recki z Zakonu Pijarów. Program jest umieszczony w gablotce i w gazetce parafialnej Dobry Pasterz.

- Studentów oraz młodzież pracującą zapraszamy do udziału w rekolekcjach wielkopostnych pod hasłem: "Wybrani - The Chosen" - niedziela 26 III, godz. 19.15, w poniedziałek i wtorek o godz. 20.00. Konferencje głosi ks. Krzysztof Rusnak. Informacje na plakatach.

-  Dziś i w najbliższe niedziele po każdej Mszy świętej, w Domu Katechetycznym, są rozprowadzane baranki wielkanocne i Paschaliki na stół wielkanocny – ofiara przy tym złożona jako jałmużna postna jest przeznaczona na Caritas, która organizuje dożywiane biednych, wyjazdy wakacyjne dla dzieci.

- Kosz na trwale produkty żywnościowe, wystawiony jest przed ołtarzem Matki Bożej Częstochowskiej w celu przygotowania paczek świątecznych. Dziękujemy za dotychczas złożone dary.

- Dziękujemy za ofiary na kwiaty do Bożego Grobu, złożone przez Różę pw. Wniebowzięcia, Niepokalanego Poczęcia, M.B. Różańcowej, Królowej Polski, św. Józefa, św. Franciszka z Asyżu, św. Scholastyki, św. Elżbiety, św. Klary, św. Jadwigi Śląskiej, św. Jana Pawła II,

 Bóg zapłać!

- Publiczne Salezjańskie Liceum Ogólnokształcące na Os. Piastów 34 zaprasza kandydatów i rodziców na „Dzień Otwarty” w sobotę 25 marca. Szczegóły na plakatach.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej - są czasopisma dla dzieci. Zachęcamy, szczególnie teraz w Wielkim Poście do pogłębiania swojej wiary. W gazetce Dobry Pasterz jest szczegółowy program rekolekcji parafialnych.

 

Wolna myśl

Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie | Encyklika "Fides et ratio" papieża Jana Pawła II