- W naszej parafii po przejściu na emeryturę pana organisty, rozpoczęła posługę nowa Pani organistka Miriam Wójciak. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy, aby Pan Jezus Dobry Pasterz, obficie błogosławił w pracy i życiu osobistym.  

-  Dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja  przed Wielkim Postem do godz. 18.00. To już ostatnia niedziela adoracji. Zapraszamy zwłaszcza mieszkańców ulic Wileńska, Celarowska, Al. 29 Listopada, Żytnia, Wiśniowa, Brogi, Lublańska, Bosaków oraz mieszkańców przyległych ulic. 

- W poniedziałek wspólnota Wieczernik zaprasza na Mszę świętą o godz. 19.00 do kaplicy adoracji. 

- We wtorek o godz. 18.00 będzie Msza św. z okazji 60-lecia Szkoły Podstawowej nr 95 przy ul. Wileńskiej, zapraszamy uczniów z rodzicami i absolwentów szkoły.

- Tegoroczny karnawał dobiega końca. W tym tygodniu, dokładnie  22 lutego mamy Środę Popielcową, która rozpoczyna święty czas Wielkiego Postu. Zewnętrznym znakiem naszego wejścia na drogę pokuty i nawrócenia jest posypanie głowy popiołem. Msze święte w naszym kościele o godzinie 6.30, 8.00, 9.30, 16.30, 18.00 i 19.15.   Kancelaria nieczynna!

W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły i abstynencja od pokarmów mięsnych –   czyli katolicy od 18 do 60 roku życia mogą jeść trzy razy dziennie w tym raz do syta. Natomiast wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje w piątki całego roku z wyjątkiem uroczystości. Dotyczy wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia. W okresie Wielkiego Postu obowiązuje powstrzymanie się od udziału w zabawach i dyskotekach.

- Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu i wyzwolenie z innych nałogów.  

- W każdy piątek Wielkiego Postu będzie Droga Krzyżowa dla dzieci o 16.30, dla dorosłych o 17.30, dla młodzieży i tych, którzy nie mogą być wcześniej o 19.15.  

- W niedziele o godz. 17.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym.  W Sanktuarium św. Brata Alberta Gorzkie Żale o 15.00. Za pobożne odprawienie Drogi Krzyżowej i uczestniczenie w Gorzkich Żalach można zyskać odpust zupełny. Zachęcamy do udziału dzieci, młodzież i dorosłych.  

- W czwartek o godz. 18.00 Msza św. dla Grupy Modlitwy Św. O. Pio. 

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczana na nowy witraż elewacji szklanej kościoła.  Bóg zapłać za składane ofiary i wpłacane na konto parafialne.

- Wraz z Katechistami Drogi Neokatechumenalnej zachęcamy do wzięcia udziału w cyklu spotkań katechetycznych pomocnych w odkrywaniu istoty Chrztu Świętego i świadomym przeżywaniu wtajemniczenia chrześcijańskiego. Katechezy odbywają się w poniedziałki i czwartki o godz. 18.45 w sali pod kościołem.

- Bóg zapłać za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na poszkodowanych w trzęsieniu ziemi w Turcji i Syrii. Po przeliczeniu przez parafialny Caritas złożono 9.904 zł. i wpłacono na konto Caritas Archidiecezji.

- Na ekrany kin wchodzi najnowszy film o św. Józefie pt. „Opiekun”. Seans dla naszej parafii odbędzie się 7 marca o godz. 19.30 w Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza.

- W związku z rocznicą inwazji Rosji na Ukrainę zachęcamy do wyrażenia solidarności z Narodem Ukraińskim. W piątek 24 lutego o godz. 16.30 w Katedrze wawelskiej Arcybiskup Marek Jędraszewski odprawi Mszę świętą w intencji pokoju. Bezpośrednio po niej odbędzie się koncert w wykonaniu Młodzieżowej Akademickiej Orkiestry Symfonicznej z Charkowa, po czym nastąpi przemarsz ze Wzgórza Wawelskiego na Rynek Główny.

 -  Zachęcamy do nabycia prasy katolickiej, która jest przy ołtarzu św. Antoniego.

Wolna myśl

Ten jest dobrym przyjacielem, kto mówi o Tobie dobrze za Twoimi plecami.