Jeśli zechcesz  zachowasz przykazania – usłyszymy w dzisiejszej liturgii słowa. Bóg wzywa nas, byśmy nie szukali wykrętów, ale poważnie traktowali Boże prawo. Niech udział w tej Eucharystii, będącej uwielbieniem przez Chrystusa Boga Ojca, a zwłaszcza przyjęcie Ciała Pańskiego, naszego pokarmu na życie wieczne, uzdalnia nas do takiego życia, byśmy zawsze mogli Bogu się podobać. Ufną modlitwą obejmujemy wszystkie ofiary tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii.

 Ogłoszenia:
-  Dziś po Mszy świętej o godz. 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ramach czterdziestogodzinnego nabożeństwa przed Wielkim Postem do godz. 18.00. Zapraszamy zwłaszcza   mieszkańców Os. Mozarta, ulic Siewna, Mackiewicza, Narutowicza, Bociana, Imbramowska, Legnicka i mieszkańców przyległych ulic. Natomiast w przyszłą niedzielę zapraszamy mieszkańców ulic: Wileńska, Celarowska, Al. 29 Listopada, Żytnia, Wiśniowa, Brogi, Lublańska, Bosaków oraz im przyległe.

- W przyszłą niedzielę 19 lutego zapraszamy dzieci z klas trzecich wraz z rodzicami na Mszę św. o godz. 11.00, będzie poświęcenie książeczek i świec w ramach przygotowań do I Komunii świętej.

- Wspólnota Wieczernik zaprasza na spotkanie: Przy stole Słowa Bożego w poniedziałek o godz. 19.00 w salce.

- We wtorek przypada Święto św. Cyryla i Metodego patronów Europy

- W środę o godz. 18.00 Msza św. i Nowenna do MB Nieustającej Pomocy. W Piątek o 15.00 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego – prowadzą Róże.

- W piątek o godz. 17.00 zostanie odprawiona w sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo Msza św. w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny.  

- Pouczenie przedchrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 19 lutego lub 5 marca w piątek o godz. 19.00 w sali domu katechetycznego.

- Uczniów klas VII przygotowujących się do bierzmowania zapraszamy na spotkanie formacyjne w piątek o godz. 19.00 w salce domu katechetycznego.

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczana na nowy witraż do kościoła.

- W związku z trzęsieniem ziemi w Turcji przy granicy z Syrią CARITAS Polska niesie pomoc ofiarom kataklizmu. Z tej racji dzisiaj w parafiach Archidiecezji Krakowskiej są zbiórki do puszek na ten cel. Panie z parafialnego Caritas zbierają ofiary przed kościołem.

 

Wolna myśl

Kochaj Mój Krzyż i przyjmij go z odwagą pełną ufności. Nie burz się, kiedy wszystko wymyka ci się spod kontroli i kiedy wszystko wydaje się stracone. Świat jest pełen niepokoju, duch zła się panoszy, ale niczego nie jest w stanie zrobić, bo w każdej burzy Ja wstaję niczym tytan i ocalam cię. Ufaj Mi! | „Droga Krzyżowa i Zmartwychwstanie Chrystusa z ks. Dolindo Ruotolo”










180636
Dzisiaj: 104
Wczoraj: 774