- Zapraszamy dziś o godz. 16.00 na Mszę św. i wspólne kolędowanie. Będzie to Msza święta dziękczynna i podziękowanie panu organiście Wiesławowi Barczewskiemu za 37 lat pracy w naszej parafii. Od połowy lutego będzie zatrudniona nowa Pani organistka.

- Wspólnota Wieczernik zaprasza na spotkanie przy stole słowa Bożego w salce o godz. 19.00 w poniedziałek.

- Od przyszłej niedzieli – przez trzy kolejne niedziele poprzedzające Wielki Post będzie w naszym kościele adoracja Najświętszego Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy świętej o godz. 12.30 do godz. 18.00. Prosimy, aby każdy znalazł czas na osobistą adorację.  W przyszłą niedzielę zapraszamy zwłaszcza mieszkańców ulic Majora, Łepkowskiego, Nuszkiewicza, Dobrego Pasterza, Woronicza oraz im przyległe.

- Intencja modlitwy różańcowej w lutym: Za ludzi chorych i cierpiących.

- W najbliższy czwartek, 2-go lutego w Sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo o godzinie 19.00 zostanie odprawiona kolejna Msza św. w intencji beatyfikacji Kardynałów Krakowskich, Adama Stefana Sapiehy oraz Franciszka Macharskiego. Msze św. w tej intencji odprawiane są każdego 2-go dnia miesiąca.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

-  we wtorek  św. Jana Bosko

- w czwartek 2 lutego - Święto Ofiarowania Pańskiego, zwane również Matki Bożej

Gromnicznej. Na każdej Mszy poświęcenie gromnic. Msze św. o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30, 18.00 i 19.15. Jest to również XXVII Dzień Życia Konsekrowanego, którzy w zakonach realizują życie Ewangeliczne – naszymi modlitwami i ofiarami wspieramy zakony kontemplacyjne w naszej archidiecezji, a jest ich dzięki Bogu 10. 

Gdy szaleją burze zapalamy gromnice, gdy człowiek umiera wówczas podajemy konającemu gromnicę do ręki.

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.  Godzina święta Straży Honorowej w czwartek po Mszy św. o godz. 16.30.

-  W piątek spowiadamy rano od godziny 6.30 i po południu od godziny 16.00. Msza święta dla dzieci o godzinie 16.30, dla młodzieży o godz. 19.15. 

- W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.

- Za tydzień - 5 lutego - naszą Parafię odwiedzi brat Tomasz Łakomczyk, kapucyn z Dzieła Pomocy św. Ojca Pio. Dzieło prowadzi w Krakowie dwa Centra, w których udziela pomocy doraźnej, specjalistycznej i mieszkaniowej ponad 1600 osobom bezdomnym. Na każdej z niedzielnych Mszy Świętych brat wygłosi do nas słowo. Po Mszach Świętych będzie także możliwość finansowego wsparcia Dzieła. Za wszystkie ofiary w imieniu Dzieła już dziś serdecznie dziękujemy!

Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.   

Są czasopisma dla dzieci, młodzieży i dorosłych, każdy może coś wybrać dla siebie.

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Dnia Pańskiego, a wyjeżdżającym na ferie zimowe   dobrego wypoczynku. Niech to będzie wypoczynek z Bogiem. 

 

Wolna myśl

Wiecie jakie jest ulubione słowo w rozmowach z księdzem? "JA". Przez wszystkie przypadki. "Bo ja", "bo mi", "bo mnie", "bo o mnie", "bo dla mnie", "bo u mnie", "bo ze mną", "bo w moim domu". [...] Czy Ty widzisz Jezusa? | ks. Piotr Pawlukiewicz