- W sobotę zmarł papież senior, Benedykt XVI. Bogu dziękujemy za Jego posługę jako kapłana, wybitnego profesora teologii, prefekta Kongregacji Nauki Wiary i Papieża. Polecamy go w modlitwie Miłosierdziu Bożemu.

- W pierwszym dniu Nowego Roku, jako duszpasterze składamy najlepsze życzenia: Niech  Bóg darzy obfitym błogosławieństwem, zdrowiem w życiu osobistym i rodzinnym.

Niech Święta Boża Rodzicielka wyprasza dla naszych rodzin potrzebne łaski.  Niech ten kolejny, rozpoczynający się rok 2023 będzie dla nas wszystkich, czasem prawdziwego pokoju, czasem  błogosławionym!

 - Dzisiaj przypada 56 Światowy Dzień Pokoju.  O godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy na styczeń – O pokój na świecie i Boże błogosławieństwo w naszych rodzinach w Nowym Roku.

- We wtorek o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą: Za dusze w czyśćcu cierpiące.

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca.   Godzina święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00. Po Mszy spotkanie w domu katechetycznym. 

- W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót.

- W piątek 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego. Jest to święto obowiązkowe, trzecie według porządku pierwszeństwa po Wielkanocy i Bożym Narodzeniu.

Msze święte w porządku niedzielnym. Tego dnia w kościołach święcona jest kreda i kadzidło.  W tym dniu wspieramy duchowo i materialnie polskich misjonarzy pracujących na wszystkich kontynentach – składka przeznaczona na misje. Ze względu na uroczystość nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Również w piątek spotkanie opłatkowe dla Duszpasterskiej Rady Parafialnej po Mszy świętej o godz. 18.00.  

- Młodzież oazowa naszej parafii, 6 stycznia będzie oferowała przed kościołem kadzidło i kredę - zestawy na Uroczystość Objawienia Pańskiego. Ofiary złożone przy tej okazji zostaną przeznaczone na wakacyjne wyjazdy rekolekcyjne.

- Do końca stycznia Kancelaria parafialna w soboty będzie nieczynna.

- W przyszłą niedzielę 8 stycznia Zespół Parafialny Caritas zaprasza osoby samotne, chore  na spotkanie Opłatkowe po Mszy świętej o godz. 12.30. Razem przełamiemy się opłatkiem, będzie śpiew kolęd, wspólne rozmowy. Bliskich z rodziny prosimy o pomoc w przywiezieniu czy podprowadzeniu starszych osób. Jeśli ktoś może upiec ciasto na to spotkanie, proszony jest o zgłoszenie się w zakrystii lub do przedstawicieli Parafialnego Zespołu Caritas.

- Bóg zapłać za ofiary składane dziś na  Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!   

 - Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest na stoliku.

 

Wolna myśl

Mamy skarb: CZAS. Ci co są w czyśćcu, oddaliby cały majątek, by wrócić tu na jedną spowiedź, jeden dzień postu, by powiedzieć jedno "przepraszam". | ks. Piotr Pawlukiewicz