Bardzo zmieniła się od wczoraj atmosfera liturgii, która dziś przepełniona jest męczeńską krwią św. Szczepana. Dzień śmierci męczenników nazywano w starożytności chrześcijańskiej dniem narodzin dla nieba.  To niebo zobaczył Szczepan w chwili swej śmierci – dał świadectwo wiary w Jezusa naszego Pana i Zbawiciela. Dziś swoimi modlitwami i ofiarami wspieramy Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.


W liturgii przeżywamy Oktawę Bożego Narodzenia.

Dziś Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika.  Msze święte w porządku niedzielnym. 

O godz. 17.30  nieszpory świąteczne

- w sobotę wspomnienie św. Sylwestra, papieża - to ostatni dzień kończącego się roku 2022.

  O godz.  17.00 będą uroczyste nieszpory z okolicznościowym kazaniem i śpiewem suplikacji oraz hymnem dziękczynnym Ciebie Boga wysławiamy. Za uczestnictwo w nieszporach i śpiew Te Deum możemy zyskać odpust zupełny. O północy Msza święta - przejście w nowy rok 2023.

 - w przyszłą niedzielę Nowy Rok – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Składka przeznaczona na Centrum Jana Pawła II Nie lękajcie się!  Jest to również  56 Światowy Dzień Pokoju. 

- W przyszłą niedzielę 1 stycznia o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy na styczeń – O pokój na świecie i Boże błogosławieństwo w naszych rodzinach w Nowym Roku.

- Organizatorzy Sylwestra z Ubogimi proszą wszystkie chętne osoby o przygotowanie i dostarczenie jedzenia w postaci: ciast, sałatek, pierogów lub pasztecików, które trafi na sylwestrowy stół.

Jedzenie będzie odbierane w parafii 30 grudnia w godzinach 7.30 – 12.00 oraz 17.00-19.30, a także w sylwestra 31 grudnia w godzinach 7.30 – 12.00. Więcej informacji znajduje się na plakatach oraz stronie internetowej sylwestra (zakładka darczyńcy).

- Zachęcamy do czytania świątecznych wydań czasopism katolickich.   

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia drugiego dnia świątecznego.

Wolna myśl

Człowiek mający wiele i pękający z pychy, bez Boga nie dostrzeże swojej śmieszności | Petrus