- Dziś o  godz. 17.30 niedzielne nieszpory adwentowe.

- Roraty codziennie rano o  6.30, dla dzieci o 18.00.

- Dzisiaj o godz. 14.00 artyści krakowscy zapraszają na inaugurację żywej szopki, która jest przy ul. Bociana 8.   

- Wspólnota Wieczernik zaprasza w poniedziałek o godz. 19.00 na Mszę św.

- W sobotę Wigilia Bożego Narodzenia. O godzinie: 6.30 ostatnie Roraty. W sobotę nie ma Mszy o godzinie 18.00, gdyż wieczorem zasiadamy do Wieczerzy Wigilijnej. Zadbajmy o tradycyjną chrześcijańską oprawę wigilijnej wieczerzy: Na początku odczytajmy 2 rozdział Ew. św. Łukasza o narodzeniu Zbawiciela, później wspólna modlitwa za rodzinę, sąsiadów, za zmarłych z rodziny, łamanie się opłatkiem i po złożeniu życzeń - spożywanie wieczerzy wigilijnej oraz śpiew kolęd. Na stół wigilijny nie podajemy napojów alkoholowych.  

- Pasterka o północy w naszym kościele i w Sanktuarium św. Brata Alberta.    Tradycyjnie składka z Pasterki jest przeznaczona  na Fundusz Obrony Życia SOS naszej Archidiecezji.

-  W niedzielę Uroczystość Narodzenia Pańskiego. W Boże Narodzenie kończy się dziewięciomiesięczny okres duchowej adopcji. W Uroczystość Zwiastowania, w Dniu Świętości Życia - wiele osób podjęło to zobowiązanie. Chwała wszystkim, którzy wytrwali w tym postanowieniu.

-  W poniedziałek 26 grudnia święto św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze święte w porządku niedzielnym.

- Jeszcze dziś można nabyć w domu katechetycznym opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritas. Składamy serdeczne podziękowanie paniom z Zespołu Parafialnego Caritas, za poświęcenie  i wielki trud w zebraniu towaru oraz robieniu paczek przedświątecznych dla rodzin potrzebujących pomocy.  Bóg zapłać każdemu, kto podzielił się z biedniejszymi robiąc zakup produktów trwałych. Dziękuję Dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 109, a zwłaszcza pani Beacie Wolskiej, uczniom poszczególnych klas, ich rodzicom, za zorganizowanie zbiórki żywności, która została przekazana do paczek świątecznych, wszystko zostało rozdzielone według potrzeb.

W domu katechetycznym jest dzisiaj kiermasz ozdób choinkowych ręcznie wykonanych, całość dochodu jest przeznaczona na rehabilitację małej Oliwki z porażeniem mózgowym. 

- Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest ustawiona skrzynka do której możemy składać deklaracje kolędowe. Deklaracje można także przesłać mailem ze strony internetowej parafii..

- Po świętach od 28 grudnia rozpoczniemy tradycyjną kolędę czyli odwiedziny kapłana w naszym mieszkaniu. Celem kolędy jest wspólna modlitwa w rodzinie pod przewodnictwem księdza i błogosławieństwo na progu Nowego Roku oraz nawiązanie bliższego kontaktu duszpasterskiego kapłanów z wiernymi… Plan kolędy będzie ogłaszany w niedziele na najbliższy tydzień, będzie także na stronie internetowej naszej parafii…  

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i dobrego przygotowania do Świąt … 

Wolna myśl

Człowiek mający wiele i pękający z pychy, bez Boga nie dostrzeże swojej śmieszności | Petrus