W drugą niedzielę adwentu gromadzimy się na Eucharystii. W Ewangelii usłyszymy  wołanie: „Nawróćcie się, bo bliskie jest królestwo niebieskie”. Czekamy na ponowne przyjście Chrystusa, naszego Zbawiciela. Ale, żeby go przyjąć do naszego życia, trzeba przygotować swoje serce, zwrócić się do Boga.  Prośmy w trakcie tej Eucharystii o dar wewnętrznej przemiany, abyśmy odnowieni w naszym myśleniu i działaniu, mogli przynosić liczne owoce chrześcijańskiego życia.


- Dziś o godz. 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy różańcowej na grudzień: o dobre przeżycie Adwentu w naszych rodzinach. 

- Roraty w tygodniu o 6.30. Natomiast o godz. 18.00 dla dzieci i młodzieży - od poniedziałku do piątku. Zapraszamy dzieci, młodzież i zachęcamy do zrobienia lampionów.

- Druga niedziela Adwentu jest w naszej Ojczyźnie dniem modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie, zbierane są ofiary do puszek na pomoc Kościołowi katolickiemu na Wschodzie. Ofiary możemy składać do puszki przed ołtarzem M B Nieustającej Pomocy.

- Spotkanie Parafialnego Zespołu Caritas w poniedziałek o godz. 16.30. Zapraszamy chętnych do włączenia się w prace Zespołu.

W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu:

- Dziś wspomnienie św. Barbary, patronki górników

- We wtorek św. Mikołaja, biskupa. O godz. 18.00 jest  Msza św. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

- W środę św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.

- W czwartek 8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz. 6.30, 8.00 i 18.00. O 12.00 Godzina Łaski – adoracja w kościele.

Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy dzieci z klas III z rodzicami, będzie poświęcenie medalików w ramach przygotowań do I Komunii świętej.

 - W poniedziałek spólnota „Wieczernik” zaprasza na Eucharystię o godz. 18.00 oraz do salki  na cykl katechez na temat Mszy świętej.

- W czwartek Wspólnota Krwi Chrystusa zaprasza na adorację w kościele od godz. 17.00.    

- Jak zawsze w drugi piątek miesiąca o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej.

- Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritasu są do nabycia dziś i przez kolejne niedziele adwentu od godziny 7.00 do godziny 19.00 w domu katechetycznym. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywne dzieła pomocy dzieciom. Zapalona świeca na wigilijnym stole mówi o naszej solidarności z biedniejszymi. Opłatki i świece rozprowadzają przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas.  

- Kosz na produkty spożywcze trwałe, dla biednych i potrzebujących w naszej parafii jest wystawiony przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękujemy za złożone dotychczas dary.  

- W tym roku wyjątkowo w piątek 30 grudnia przypada Święto Świętej Rodziny. O godz. 18.00 będzie  Msza święta w intencji małżeństw z naszej parafii, które w roku 2022  obchodziły 25-lecie i 50-lecie Sakramentu Małżeństwa. Prosimy w najbliższych dniach zgłaszać w zakrystii lub w kancelarii Jubilatów, którzy zechcą wziąć udział w tej uroczystości.   

- Od przyszłej niedzieli rozpoczną się parafialne rekolekcje adwentowe, połączone z nawiedzeniem figury św. Michała Archanioła z cudownej groty objawień na górze Gargano, które poprowadzi kapłan ze Zgromadzenia Księży Michalitów Ks. Andrzej Żarkowski.

Na stolikach przy drzwiach kościoła jest do zabrania szczegółowy program rekolekcji.

- Przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy jest ustawiona skrzynka do której możemy składać deklaracje kolędowe.

Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w   Niedzieli, w Gościu Niedzielnym. są czasopisma dla dzieci, jest jeszcze nowy numer czasopisma parafialnego Dobry Pasterz.  

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Adwentu.  

 

Wolna myśl

To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy | ks. Piotr Pawlukiewicz