Rozpoczynamy Adwent, czas oczekiwania i przygotowania na ostateczne spotkanie z Panem. Adwent nie może być wypełniony lękiem, ale nadzieją na spotkanie z naszym Zbawcą, który zapowiada swoje powtórne przyjście i wzywa do czujności. Czuwajmy więc na modlitwie i ufnie oczekujmy.  Módlmy się za ofiary Wielkiego Głodu na Ukrainie i o sprawiedliwy pokój.

- Dzisiaj rozpoczynamy Adwent i nowy rok liturgiczny w Kościele.  W Polsce przeżywać będziemy nowy rok duszpasterski pod hasłem: Wierzę w Kościół Chrystusowy. Czuwajmy więc, zróbmy dobre postanowienia adwentowe, pracujmy nad swoimi wadami, a częste uczestniczenie we Mszy roratniej pomoże nam w dobrym przeżyciu tego świętego czasu. 

- Roraty w tygodniu o 6.30. Natomiast o godz. 18.00 dla dzieci i młodzieży - od poniedziałku do piątku. W sobotę wieczorem jest już Msza św. z niedzieli, zgodnie z przepisami liturgicznymi, w niedziele rorat nie odprawia się.  Zapraszamy dzieci, młodzież i dorosłych, dzieci zachęcamy do zrobienia lampionów.

- Dziś i do środy o godz. 1730 różaniec za zmarłych i wypominki jednorazowe, listopadowe.

- W przyszłą niedzielę o godzinie 17.00 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy różańcowej na grudzień: O dobre przeżycie Adwentu w naszych rodzinach.  

- Wspólnota Wieczernik zaprasza w poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 na Adorację.

W kalendarzu liturgicznym:
- w środę Święto św. Andrzeja Apostoła  
- w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, kapłana.

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek miesiąca i pierwsza sobota miesiąca.   Godzina święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00. Po Mszy św. spotkanie w salce.   

- W piątek spowiadamy rano od 6.30 i popołudniu od godziny 16.00. O 16.30 Msza święta dla dzieci. O godzinie 19.15 Msza dla młodzieży, szczególnie z udziałem kandydatów do bierzmowania.  W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, prosimy zgłosić w zakrystii.

- W niedzielę 4 grudnia po mszach świętych wolontariusze Sylwestra z Ubogimi będą zbierać datki do puszek na organizację spotkania sylwestrowego dla osób ubogich, bezdomnych i samotnych. Zabrane pieniądze zostaną przekazane na zakup jedzenia, dekoracji i brakujących darów do paczek dla gości, a także opłaty za prąd i wodę.

- Opłatki na stół wigilijny oraz świece Caritasu można otrzymać dziś i przez kolejne niedziele adwentu od godziny 7.00 do godziny 19.00 w domu katechetycznym. Świeca kupiona w każdym roku ma swoją wymowę, bo w ten sposób włączamy się w charytatywne dzieło pomocy dzieciom. Przypominamy, że nikt z parafii nie roznosi opłatków po mieszkaniach. Ofiary składane przy opłatkach, są przeznaczane na dofinansowanie obiadów w szkołach dla dzieci z biedniejszych rodzin oraz na potrzeby biednych z naszej parafii i uchodźców. Opłatki i świece rozprowadzają przedstawiciele Parafialnego Zespołu Caritas.

- Przez cały Adwent przy ołtarzu Matki Bożej Częstochowskiej będzie wystawiony kosz na produkty spożywcze trwałe. Zespół Parafialny Caritas zwraca się z prośbą o składanie darów, które będą przekazane na święta Bożego Narodzenia dla biednych i potrzebujących w parafii.

- Składamy serdeczne podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na witraż w kościele. Zebrano kwotę 14.275 złotych. Bóg zapłać rodzinom i osobom, które systematycznie składają ofiary lub wpłacają na konto parafialne. Na początku grudnia będzie założona dalsza część witraża.   

- Osoby żyjące w niesakramentalnych związkach małżeńskich zapraszamy na Adwentowy Dzień Skupienia, który odbędzie się w sobotę 3 grudnia o godz. 16.00 w kościele Miłosierdzia Bożego - Na Wzgórzach Krzesławickich. Szczegóły na plakacie.

- W nocy z 10 na 11 grudnia odbędzie się na Jasnej Górze w Kapicy Cudownego Obrazu Matki Bożej coroczne czuwanie modlitewne czcicieli Krwi Chrystusa. Wyjazd na to czuwanie w sobotę 10 grudnia o godz. 14.15 z przystanku autobusowego przy Placu Imbramowskim. Zapisy w zakrystii. 

- Prasa katolicka znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w Niedzieli,  w Gościu Niedzielnym – są czasopisma dla dzieci, jest nowy numer miesięcznika STAŚ. Wszystkim życzymy dobrego przeżycia Adwentu.


Drodzy Parafianie!

Tegoroczna wizyta duszpasterska KOLĘDA rozpocznie się po świętach Bożego Narodzenia. Po okresie pandemii pragniemy na nowo spotkać się z Wami na wspólnej modlitwie i rozmowie.

W celu odpowiedniego rozplanowania odwiedzin duszpasterskich zwracamy się z prośbą o przekazanie informacji do 20 XII w formie elektronicznej lub papierowej czy pragną Państwo takiej wizyty.

Informację zwrotną prosimy przekazać na dwa sposoby:

   1) w formie elektronicznej - poprzez formularz umieszczony na stronie internetowej parafii

lub  - e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

   2) w formie papierowej (poprzez wypełnienie i przyniesienie do kościoła parafialnego deklaracji, którą każdy otrzyma do skrzynki na listy w najbliższym czasie)

Od przyszłej niedzieli  4 grudnia  będzie  ustawiona przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej  Pomocy  skrzynka do  której możemy składać deklaracje.

W oparciu o otrzymane zgłoszenia zostanie ustalony odpowiedni plan KOLĘDY.

 

Wolna myśl

Nikt nie jest bardziej znienawidzony niż ten, kto mówi prawdę | Platon


187443
Dzisiaj: 18
Wczoraj: 318