W ostatnią niedzielę października w liturgii wspomina się rocznicę poświęcenia kościoła własnego, parafialnego. Sprawowana dziś Eucharystia jest najpierw okazją do wyrażenia Bogu wdzięczności za Jego nieustanną obecność w tym świętym miejscu.  Pamiętamy równocześnie o kapłanach i wiernych, którzy trudzili się przy budowie i wystroju wnętrza pierwszej drewnianej i obecnej świątyni. Dziś również przez modlitwy wspieramy parafie w naszej archidiecezji, które budują nowe świątynie.   


- Dziś wspominamy rocznicę poświęcenia kościoła, po mszy świętej o 12.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i hymn Ciebie Boga wysławiamy..  

- W poniedziałek ostatnie tegoroczne nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.  

- W przyszłą niedzielę o godzinie 1700 nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn. Intencja modlitwy w  listopadzie: za dusze w czyśćcu cierpiące.

- We wtorek Uroczystość Wszystkich Świętych, jest to święto obowiązkowe, należy uczestniczyć na Mszy świętej - Msze święte w porządku niedzielnym. Nie ma tylko Mszy w kościele o godz. 16.00, gdyż o 14.00 na cmentarzu parafialnym przy ołtarzu polowym będzie Msza święta i procesja po obu cmentarzach połączona z modlitwami za zmarłych.

- 1 listopada na cmentarzu Batowickim w kaplicy przy ul. Powstańców, Msze św. będą o godz. 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00 - po której wyruszy procesja po nowym cmentarzu.

W kaplicy przy ul. Reduta, Msze św. będą o godz. 8.30 i 10.30.

- We wtorek o godz. 18.00 Msza św. Za dusze w czyśćcu cierpiące. W naszej parafii istnieje Grupa Modlitwy przy Apostolstwie Pomocy Duszom czyśćcowym, zawsze można dołączyć do Apostolatu Modlitwy Pomocy duszom czyśćcowym.

- W środę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Dzień Zaduszny. Msze święte w kościele będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30, 16.30 i 18.00. Po Mszy o godz. 9.30 i 18.00 będzie procesja żałobna do kaplicy męczeństwa połączona z modlitwami za zmarłych. 

- Jako wierzący wiemy, że najlepszą pomocą dla zmarłych jest modlitwa i ofiarowana za nich Komunia Święta przyjęta podczas Mszy świętej. Kwiaty i znicze na grobie są dowodem miłości i pamięci o bliskich zmarłych, jednak bez modlitwy do Boga nie przyniosą zmarłym żadnej pomocy duchowej.

- Przypominamy, że 1 i 2 listopada możemy zyskać odpust zupełny, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. W czasie nawiedzenia kościoła należy przyjąć Komunię świętą, odmówić Ojcze nasz i Wierzę w Boga Ojca, pomodlić się  w intencji wyznaczonej przez Ojca Świętego  oraz wykluczyć wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.

- Na wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii w godzinach otwarcia.. Natomiast dzisiaj i 1 listopada na cmentarzu parafialnym przyjmować będą siostry Albertynki  i  tylko te wypominki będą czytane tu w kościele.  

Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych jest odprawiana Msza święta w ostatni piątek miesiąca przez cały rok o godzinie 18.00.  Za jednego zmarłego składamy ofiarę w wysokości intencji mszalnej.

Wypominki listopadowe są czytane codziennie w listopadzie o godzinie 17.30 i odmawiany jest Różaniec za zmarłych – składamy dobrowolną ofiarę.    

- W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota  miesiąca.  Godzina święta Straży Honorowej  w czwartek o 17.00 i spotkanie w salce.

-  W piątek spowiadamy rano od godziny 6.30 i po południu od godziny 16.00. Msza święta dla dzieci o godzinie 16.30. O godzinie 19.15 Msza dla młodzieży, szczególnie z udziałem kandydatów do bierzmowania.

W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych. Prosimy zgłosić w zakrystii.   

- Chór Pastores działający przy naszej parafii, serdecznie zaprasza wszystkich pragnących włączyć się w śpiew na próby wokalne odbywające się w środy w godz. 19.30-21.00 oraz soboty w godz. 18.30-20.00 w salce w domu katechetycznym.

 - Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego.  

 

Wolna myśl

Po co iść do spowiedzi, skoro nic się potem nie zmienia? Skarpetek nie pierze się po to, aby zawsze były czyste, ale aby nie zaczęły śmierdzieć. | Ks. Piotr Pawlukiewicz