- Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, natomiast w tygodniu o 17.15. U Sióstr Albertynek o 16.30.  

- Obecna niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Przez cały tydzień możemy składać OFIARY na misje, do puszki przed obrazem MB Nieustającej Pomocy.

- W sobotę zakończyły się Misje parafialne – Bóg zapłać panu organiście, panom kościelnym, pani Marii w kuchni za radosny trud, dziękuję parafianom, którzy skorzystali z tego czasu łaski, każdy miał możliwość uczestniczenia i wcześnie rano jak również wieczorem.

- W poniedziałek po Mszy św. o godz. 18.00 wspólnota Wieczernik zaprasza na adorację.

- W czwartek na różaniec i Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy Grupę Modlitwy św. O. Pio.

W czwartek po Mszy wieczornej w ramach przygotowań do 100-lecia naszej parafii będzie spotkanie na temat historii Prądnika Czerwonego i powstania naszej parafii, serdecznie zapraszamy.

- W piątek przypada święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza. Solenizantom a zwłaszcza księdzu dr Tadeuszowi Noskowi, kapelanowi cmentarza, panu  kościelnemu Tadeuszowi  oraz panu Tadeuszowi nadzwyczajnemu szafarzowi, życzymy obfitych łask Bożych i opieki Patrona.

- Składamy podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na witraż do kościoła, zebrano 14.662 zł. Dziękujemy za dotychczas składane ofiary oraz wpłacane na konto parafialne.   

- Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych - Msze święte będą w porządku niedzielnym. Nie będzie tylko Mszy w kościele o godzinie 16.00, gdyż o godzinie 14.00 przy ołtarzu polowym na cmentarzu parafialnym będzie Msza święta i procesja połączona z wypominkami za zmarłych.

- Na wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii w godzinach otwarcia. Wypominki roczne czytane są w każdą niedzielę przed Mszą o godzinie 8.00, 11.00 12.30 i 16.00. Za dusze wypominane w wypominkach rocznych jest odprawiana Msza święta w ostatni piątek miesiąca przez cały rok o godzinie 18.00. Na wypominki roczne za jednego zmarłego składamy ofiarę w wysokości intencji mszalnej.  

Wypominki jednorazowe są czytane codziennie w listopadzie o godzinie 17.30 podczas modlitwy różańcowej za zmarłych i składamy dobrowolną ofiarę. Na stoliku przy drzwiach kościoła są przygotowane karteczki, na których prosimy wpisywać zmarłych.

Zadbajmy o groby i czystość na cmentarzu. 

- Chór Pastores działający przy naszej parafii, serdecznie zaprasza wszystkich pragnących włączyć się w śpiew na próby wokalne odbywające się w środy w godz. 19.30-21.00 oraz soboty w godz. 18.30-20.00 w salce w domu katechetycznym.

- Klasy VII przygotowujące się do bierzmowania zapraszamy na nabożeństwo w piątek o godz. 19.00.
- Młode małżeństwa zapraszamy na spotkanie we wspólnocie Lumen Fidei w piątek o 17.00 w kawiarence akademickiej.

- Zachęcamy do obejrzenia nowego filmu Medjugorie, projekcja odbędzie się w Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza w środę 26 października o godz. 19.00. Na hasło Dobry Pasterz bilety po 14. zł.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego. Są nowe tytuły czasopism, interesujące artykuły w Gościu Niedzielnym i Niedzieli.

  I jeszcze słowo na temat Ewangeliarza…

Wolna myśl

Jeden jest grzech na świecie - brak MIŁOŚCI, który przejawia się w różnych formach | ks. Piotr Pawlukiewicz