Pytanie o poziom naszej wiary jest nierozerwalnie związane z pytaniem o modlitwę. Bóg bierze w obronę swoich wybranych, którzy dniem i nocą wołają do Niego – zapewnia nas Jezus w dzisiejszej Ewangelii.

Niech Misje święte, które rozpoczynamy i Eucharystia w której uczestniczymy wspomogą nas w przywróceniu Bogu należnego Mu – pierwszego miejsca w naszym życiu. Prośmy o światło Ducha Świętego dla Księży Misjonarzy o otwarcie serc i potrzebne łaski dla wszystkich parafian, abyśmy mogli dobrze przeżyć te święte dni.


- Dziś przypada 44 rocznica wyboru Ks. Kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową.  W naszej Ojczyźnie przeżywamy Dzień Papieski – włączmy się w przeprowadzaną w całym kraju zbiórkę na stypendia dla utalentowanej młodzieży z ubogich rodzin.   

 - W Imię Boże rozpoczęliśmy Misje święte, serdecznie witamy  misjonarzy ze Zgromadzenia Księży Sercanów Ks. Zdzisława Płuskę i Ks. Dariusza Mroczka - życzymy Szczęść Boże na trud głoszenia Misji świętych.

Szczegółowy program Misji jest gazetce parafialnej Dobry Pasterz i na stoliku przy drzwiach kościoła. We wtorek i piątek będzie składka przeznaczona na misjonarzy i misje księży sercanów.

- Przypominamy, że w czasie Misji Msze święte będą o godz. 6.30, 8.00, 9.30 i o 19.15 dla młodzieży i studentów. Apel fatimski z odczytywaniem próśb wiernych o godz. 21.00.

W sobotę o 9.30 będzie Msza św. dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych. Chorzy, którzy nie mogą przyjść do kościoła odwiedzimy w mieszkaniach w sobotę od 10.00 do 12.00 – prosimy zgłosić w zakrystii.

Spowiedź misyjna będzie w czwartek i piątek. W piątek przed zakończeniem Misji Świętych będzie poświęcenie Krzyża Misyjnego – zachęcamy do udziału wszystkich parafian.

- W poniedziałek o godz. 17.00 Msza święta w sanktuarium Ecce Homo w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny  

- We wtorek przypada święto  św. Łukasza Ewangelisty – patrona służby zdrowia. Ks. Łukaszowi i wszystkim solenizantom życzymy Bożego błogosławieństwa, zdrowia i opieki św. Patrona.

- W czwartek uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona archidiecezji i miasta Krakowa. Jego orędownictwu powierzamy całe środowisko akademickie naszego miasta, profesorów, studentów, a także nauczycieli i wychowawców, którym on patronuje.  

- W sobotę 22 października uroczystość św. Jana Pawła II, głównego patrona województwa małopolskiego.

- Na wypominki roczne i listopadowe przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii w godzinach otwarcia.

- W przyszłą niedzielę można będzie nabyć po każdej mszy św. Ewangeliarz na 2023 rok.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która znajduje się przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w Niedzieli w  Gościu Niedzielnym. Są czasopisma dla dzieci.

Wszystkim   życzymy Bożego błogosławieństwa na czas Misji świętych... Zachęcamy do codziennej modlitwy różańcowej w rodzinach.

 

Wolna myśl

Jezus rozpięty na krzyżu mówi: CO JA MOGŁEM DLA CIEBIE JESZCZE ZROBIĆ? | ks. Piotr Pawlukiewicz