- Dziś nabożeństwo różańcowe o godz. 17.30, natomiast w tygodniu o 17.15.  

- W przyszłą niedzielę, 16 października, będziemy przeżywać w naszej Ojczyźnie XXII Dzień Papieski.  

W tym tygodniu w liturgii:

- W środę wspomnienie bł. Jana Beyzyma apostoła trędowatych

- W czwartek 13 października - 105 rocznica objawień M. B. w Fatimie i zakończenie tegorocznych nabożeństw fatimskich. O godz. 18.00 będzie Msza święta, po niej Różaniec fatimski i uroczysta procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej, prosimy o przyniesienie  świec - przyjdźmy całymi rodzinami. O 17.15 różaniec dla dzieci.

- w piątek św. Małgorzaty Marii Alacoque.  Modlitwą otoczmy nauczycieli i wychowawców w dniu ich święta. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę świętą w intencji naszej Ojczyzny i  Prezydenta Rzeczypospolitej – naszego parafianina.

- w sobotę św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła

- Parafialna Grupa Odnowy w Duchu Świętym „Wieczernik” zaprasza w poniedziałek na spotkanie w salce o godz. 19.00.

- Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 16 i 23 października lub 6 listopada będzie w piątek o 19.00  w salce katechetycznej.

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na nowy witraż szklanej elewacji kościoła. Dziękujemy osobom indywidualnym i rodzinom, które sfinansowały już jedno czy kilka okien. Fundatorzy będą wypisani na pamiątkowej tablicy, która zostanie umieszczona przy witrażu.

- Wypominki roczne i jednorazowe przyjmujemy w zakrystii i w kancelarii w godzinach jej otwarcia.  Za zmarłych wypominanych w wypominkach rocznych jest odprawiana Msza święta przez cały rok w ostatni piątek miesiąca o godzinie 18.00.  

- Studentów zapraszamy na wtorkowe spotkania - godz. 19.30 - adoracja w kaplicy, a o 20.00 spotkanie w kawiarence.

Poszukujemy studentów chętnych do współtworzenia scholi studenckiej. Szczegóły u księdza Damiana.
Wspólnota "Lumen Fidei” zaprasza na spotkania biblijne w środy o 19.00, a także na piątkowe spotkanie dla młodych małżeństw (także małżeństw z dziećmi) o godz. 17.00 w kawiarence akademickiej.

 - Informujemy, że wszelkie prace budowlane prowadzone na Cmentarzu parafialnym wymagają zezwolenia, które możemy uzyskać w kancelarii parafialnej.

Każdy grób powinien mieć dysponenta. Jest wiele grobów zaniedbanych, prosimy o ustawienie krzyża i tablic z napisem, kto spoczywa w grobie.  Jeżeli po upływie oznaczonego czasu użytkowania grobu, dysponent nie wniesie opłaty z tytułu dalszej prolongaty grobu na kolejne lata, to miejsce tego grobu zostaje przekazane innej osobie, celem dokonania następnych pochówków.

- Za tydzień rozpoczną się Misje Święte w naszej parafii – módlmy się o dobre przeżycie Misji dla wszystkich parafian. Szczegółowy program jest na stronie internetowej parafii i na stolikach przy drzwiach  kościoła.

Wolna myśl

Bóg nie kocha wszystkich ludzi, ale każdego z nas indywidualnie | Petrus