-  Przeżywamy uroczystość odpustową ku czci Matki Bożej Różańcowej.  Bóg zapłać Ojcu Danielowi Biedniakowi ze Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej za głoszone dziś Słowo Boże.

Suma odpustowa o 12.30, którą odprawi wicedziekan naszego dekanatu Ks. kanonik Wojciech Warzecha z Węgrzc. O godzinie 17.00 będzie procesja różańcowa do pięciu ołtarzy,  zapraszamy wszystkich parafian, a szczególnie Róże Kobiet i Mężczyzn.

- Nabożeństwa różańcowe codziennie o godzinie 17.15.  U Sióstr Albertynek o 16.30.

W kalendarzu liturgicznym

- We wtorek wspomnienie św. Franciszka z Asyżu. O godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. Za dusze w czyśćcu cierpiące.

- W środę św. Faustyny Kowalskiej. O godz. 9.00 będzie uroczysta Msza św. na rozpoczęcie nowego Roku Akademickiego Uniwersytetu Rolniczego.

- w czwartek św. Artura, w tym dniu ks. Artur przeżywa swoje imieniny, życzymy obfitych łask Bożych i opieki Patrona w pracy duszpasterskiej i katechetycznej z młodzieżą.

- w piątek NMP Różańcowej. O godz. 16.30 zapraszamy dzieci klas III wraz z rodzicami na Mszę św. -  będzie poświęcenie różańców i nabożeństwo.

- W poniedziałek wspólnota „Wieczernik” zaprasza na Eucharystię o godz. 18.00 oraz na cykl katechez na temat Mszy świętej.

- W środę odbędzie się spotkanie Duszpasterskiej Rady Parafialnej o godz. 19.00.

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca.

- w czwartek Godzina święta Straży Honorowej o  1700 , po Mszy św. spotkanie w salce.

- W piątek spowiadamy rano od godziny 6.30 i popołudniu od 16.00. O 16.30 Msza święta dla dzieci.  Msza św. dla kandydatów do bierzmowania z klas szóstych, siódmych i ósmych o godz. 19.15.  W zakrystii są do odebrania indeksy.

- Chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami, zapraszamy na spotkanie w sobotę o godz. 10.00 do salki w domu katechetycznym.

- VII Ogólnopolska Pielgrzymka Apostolatu Margaretek odbędzie się w sobotę 8 października w Sanktuarium św. Jana Pawła II i Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach, rozpoczęcie o godz. 9.00, szczegóły na afiszach.

- Dziękuję Siostrze Darii  i wszystkim paniom i panom, którzy trudzili się w przygotowaniu dekoracji na dzisiejszą uroczystość - Bóg Zapłać!!

- Przypominamy, że jutro 3 X o g.19.00 w Multikinie przy ul. Dobrego Pasterza, zostanie wyświetlony film o Ks. Janie Kaczkowskim pt. "JOHNNY". Na hasło "Dobry Pasterz" promocyjna cena biletu, 14 zł.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, jest wiele tytułów, oprócz Gościa Niedzielnego jest Gość Ekstra poświęcony Bożemu Miłosierdziu i jego apostołce S. Faustynie, której wspomnienie przypada w środę.  Są czasopisma dla dzieci. 

Wszystkim parafianom i gościom życzymy owocnego przeżycia dzisiejszego Odpustu.

 

Wolna myśl

Przychodzimy na ten świat bez niczego. Umieramy nie zabierając niczego. A w międzyczasie kłócimy się o wszystko.