W dniu dzisiejszym przeżywamy Dzień Modlitwy za Młodzież w parafiach Archidiecezji Krakowskiej. Św. Stanisław Kostka - wspominany dzisiaj patron młodzieży - powtarzał „do wyższych rzeczy jestem stworzony”. Choć jego życie nie było długie, dał nim przykład konsekwencji w dążeniu do wyznaczonych celów. Przez wstawiennictwo św. Stanisława Kostki módlmy się dziś szczególnie za młodych ludzi, aby odnaleźli swoje miejsce w Kościele, rozwijając talenty, budując piękne relacje i podejmując decyzje na całe życie.

Dzisiejsza niedziela w Kościele jest poświęcona środkom społecznego przekazu.   Umiejmy roztropnie korzystać z dobrodziejstw mediów, ale pamiętajmy, że one powinny służyć człowiekowi, a nie odwrotnie.  

Ogłoszenia

-  Nieszpory niedzielne o godzinie 17.30. 

- Dzisiejsza niedziela jest Diecezjalnym Dniem Modlitwy za Młodzież. Z tej okazji przed kościołem można wesprzeć ofiarami do puszek Duszpasterstwo Młodzieży w diecezji i w naszej parafii.

- w poniedziałek o godz. 18.00 nasza parafia uczestniczy we Mszy świętej w Sanktuarium  Krzyża Chrystusa w Mogile - zechciejmy wziąć udział w tych uroczystościach.

- we wtorek wspomnienie świętych męczenników koreańskich

- w środę święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

- w czwartek 22 września przypada liturgiczne wspomnienie bł. Bernardyny Jabłońskiej Współzałożycielki Zgromadzenia Sióstr Albertynek. Dziękczynna  Msza Św. za dar jej życia i posłannictwa będzie sprawowana w Sanktuarium Ecce Homo o godz.17.00 Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszają siostry albertynki.

- w piątek wspomnienie św. Ojca Pio. W czwartek na Mszę wieczorną zapraszamy  Grupę Modlitwy Św. O. Pio

- W sobotę 24 września odbędzie się XIII Pielgrzymka Żywego Różańca do Łagiewnik. O godz. 10.00 konferencja, różaniec i o 12.00 Msza święta – zachęcamy do udziału wszystkich członków Żywego Różańca.

 - Zachęcamy dzieci, które lubią śpiewać i chciałyby swoim śpiewem chwalić Pana Boga do naszej scholi parafialnej. Próby scholki odbywają się w niedzielę o godz. 9.45 w salce w domu katechetycznym.

- W przyszłą niedzielę przedstawiciele parafialnego Zespołu Caritas, kwestować będą na pomoc dla ciężko chorej Oliwii z porażeniem mózgowym czterokończynowym, która jest prawnuczką członkini naszego zespołu Caritas.

- Dziś Dominik, alumn naszego seminarium kończy miesięczną praktykę duszpastersko-katechetyczną w naszej parafii. Dziękujemy serdecznie za posługę, zaangażowanie i życzymy obfitych łask Bożych w przygotowaniu do przyjęcia święceń diakonatu.

 - Pielgrzymów, którzy w tym roku pielgrzymowali na Jasną Górę zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe w sobotę 24 września. O godz. 16.00 - Msza św. w kościele, a o po niej spotkanie w sali pod kościołem.

- Spotkania grupy „Lumen Fidei” są w środy o godz. 19.00 w kawiarence akademickiej. Na spotkania zapraszamy ludzi młodych po studiach, młodzież pracującą, którzy chce umacniać swoją wiarę, poznawać Pismo Święte i nauczanie Kościoła.

- Zapraszamy do udziału w jednodniowej pielgrzymce do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny dnia 15 października (w sobotę). W planach m.in. Msza Św. przy grobie bł. Karoliny, Droga Krzyżowa śladami męczeństwa oraz nawiedzenie Szczepanowa – miejsca urodzin św. Stanisława. Szczegółowe informacje w zakrystii i u. ks. Damiana. Koszt 40 zł. Zapisy u ks. Damiana.

 

Wolna myśl

Nie ten jest biedny, kto posiada mało, lecz ten, kto pragnie więcej | Erich Fromm