Liturgia słowa dzisiejszej niedzieli zwraca naszą uwagę na Boże miłosierdzie. „Bóg nie męczy się przebaczaniem; to nas męczy proszenie Go o miłosierdzie”. Módlmy się o otwartość serca na przemieniającą moc Bożej miłości.  Duchowo łączymy się z pielgrzymami zgromadzonymi w Kalwarii Zebrzydowskiej na 30. Pielgrzymce Rodzin naszej archidiecezji.

 Ogłoszenia

Dzisiejsza niedziela rozpoczyna XI Tydzień Wychowania – modlimy się za rodziców, wychowawców i wychowanków.   

- Nieszpory niedzielne o godzinie 17.30.

- w poniedziałek wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi – Odpust w parafii Ojców Pijarów przy ul. Dzielskiego  

- we wtorek 13 września nabożeństwo fatimskie: o godz. 18.00 Msza święta z kazaniem, po niej Różaniec fatimski i uroczysta procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej – prosimy o przyniesienie  świec. Przyjdźmy całymi rodzinami.

- w środę 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego.  Główne uroczystości  odbywają się w Mogile – szczegóły  w gablotce przy drzwiach kościoła. Nasza parafia wraz z dekanatem uczestniczy w poniedziałek 19 września.

W tym dniu Rada Konferencji Episkopatów Europy zaprasza do wspólnej modlitwy w ramach inicjatywy Dzień Modlitwy za Ukrainę.  Dlatego w środę po Mszy wieczornej będzie Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w intencji sprawiedliwego pokoju w Ukrainie.

- W środę  o godz. 17.30 zapraszamy na adorację i różaniec osoby, które podjęły zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego jeszcze nie narodzonego – modlimy się za matki oczekujące potomstwa.

- w czwartek przypada wspomnienie Matki Bożej Bolesnej.

- W czwartek zapraszamy rodziców dzieci klas trzecich przygotowujących się do

I Komunii św. na spotkanie w kościele o godz. 18.45.

- Spotkanie dla rodziców kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII będzie w piątek o godz. 19.00.

- w sobotę o godz. 17.00 u Sióstr Albertynek, będzie Msza św. w intencji wszystkich, którzy dziękują i proszą o łaski za wstawiennictwem św. Brata Alberta i bł. Matki Bernardyny.    

- w przyszłą niedzielę przypada święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski i patrona młodzieży. Stąd będziemy przeżywać Diecezjalny Dzień Modlitwy za Młodzież. Będzie okazja wesprzeć ofiarami do puszek Duszpasterstwo Młodzieży w diecezji i w naszej parafii.

- Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 18 września   odbędzie się w piątek o godz. 19.00 w salce katechetycznej.  W październiku chrzest będzie   w niedzielę  16 i 23 października.   

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na nowy witraż szklanej elewacji kościoła. Bóg zapłać za dotychczas składane ofiary oraz wpłacane na konto parafialne.  Dziękujemy osobom indywidualnym i rodzinom, które sfinansowały już jedno czy kilka okien. 

Wolna myśl

Dlaczego człowiek cierpi? Nie pytaj dlaczego, ale dla czego...


172783
Dzisiaj: 123
Wczoraj: 876