- Nieszpory niedzielne dziś o godz. 1730. W przyszłą niedzielę nabożeństwo różańcowe dla Róż kobiet i mężczyzn o godzinie 17°°. Intencja modlitwy na wrzesień: za dzieci, młodzież i rodziców oraz nauczycieli i wychowawców.

- w czwartek wspomnienie bł. Bronisławy, dziewicy. To 83 rocznica wybuchu II wojny światowej. Powinnością naszą jest pamiętać o żołnierzach poległych w obronie Ojczyzny oraz ofiarach II wojny światowej.

- w czwartek 1 września rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny. Rozpoczynamy go jak zawsze z Bogiem. Msza święta dla dzieci szkół podstawowych o godzinie 8°°. Zapraszamy rodziców, nauczycieli i wychowawców. W poniedziałek, wtorek i środę od 17.30 będzie możliwość spowiedzi.

- W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Godzina święta Straży Honorowej w czwartek o 17.00, następnie Msza św. i spotkanie w salce.

- W piątek spowiadamy rano od 6.30 i po południu od godziny 16.00.

O godzinie 16.30 Msza święta dla dzieci. O 19.15 Msza św. dla klas VI, VII i VIII, która jest zarazem rozpoczęciem przygotowania do bierzmowania. Natomiast po Mszy św. w salce spotkanie młodzieży oazowej Ruchu Światło-Życie – zapraszamy chętnych do włączenia się.

- W I sobotę o godz. 8.00 Msza św. i nabożeństwo pięciu pierwszych sobót. Od godz. 9.00 odwiedzimy chorych, prosimy zgłosić w zakrystii.

- Od przyszłej niedzieli porządek Mszy świętych jak w ciągu roku, będzie również Msza święta o godz. 16.00 i 19.15.

- Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na nowy witraż w kościele, zebrano 11.908 zł. Jutro będzie założona kolejna część witraża. Dziękujemy rodzinom i osobom, wpłacającym ofiary na konto parafialne.

- Do naszej parafii został skierowany na miesięczną praktykę w ramach studiów, alumn krakowskiego seminarium duchownego Dominik Bucki, serdecznie witamy w naszej wspólnocie i życzymy owocnej praktyki duszpasterskiej.

- w niedzielę 11 września w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się Jubileuszowa XXX Pielgrzymka Rodzin Arch. Krakowskiej. Wyjazd autokaru sprzed kościoła o godz. 7.15. Zapisy w zakrystii, koszt 25 zł.

- Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w Niedzieli, w Gościu Niedzielnym. Są nowe czasopisma dla dzieci.

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia niedzieli.

 

Wolna myśl

Modlitwa to nie czary, a Pan Bóg to nie Harry. Nie traktuj regułek jak zaklęcia, lecz mów od serca.