- Nieszpory maryjne dziś o godz. 1730

- Jutro Uroczystość Wniebowzięcia N M P. Msze święte w porządku niedzielnym. To święto obowiązkowe, każdy katolik ma obowiązek uczestniczyć we Mszy św. jak w niedzielę. Po każdej mszy św. poświęcenie owoców ziół i kwiatów. Zechciejmy zrobić wiązanki z owoców, ziół i kwiatów.

- we wtorek św. Stefana Węgierskiego, króla.

- w środę św. Jacka, patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa. W tym dniu przypada 20 rocznica Zawierzenia świata Miłosierdziu Bożemu przez św. Jana Pawła II w Łagiewnikach.

- w czwartek przypada 7 rocznica śmierci Ks. kanonika Floriana Grucy, długoletniego proboszcza naszej parafii  - zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00.

- w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 15.00 – w kaplicy adoracji prowadzą Róże i po Mszy św. o godz. 18.00.

- w sobotę św. Bernarda, opata i doktora Kościoła

- Msza święta w kościele Ecce Homo w intencji wszystkich, którzy proszą o łaski za przyczyną św. Brata Alberta i bł. Siostry Bernardyny będzie odprawiona w środę 17 sierpnia o godz. 17.00.

- Pouczenie chrzcielne dla rodziców i chrzestnych, którzy planują chrzest 21 sierpnia lub 4 września odbędzie się w piątek, 19 sierpnia, o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

- W przyszłą trzecią niedzielę miesiąca składka będzie przeznaczona na nowy witraż szklanej elewacji kościoła. 29 sierpnia będzie montowana dalsza część witraża - już do samej góry, dlatego prosimy wszystkich parafian o wsparcie tej inwestycji. Koszt jednego dużego okna, gdzie witraż jest umocowany miedzy dwoma szybami wynosi pięć tysięcy złotych. Dziękujemy osobom indywidualnym i rodzinom, które sfinansowały już jedno czy kilka okien. Fundatorzy będą wypisani na pamiątkowej tablicy, która zostanie umieszczona przy witrażu.
- Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele nie ma Mszy świętej o godzinie 1600 i 1915.  Kancelaria nieczynna we wtorki i czwartki.

- Bóg zapłać Ks. Damianowi i wszystkim, którzy wzięli udział w 42 pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę a także tym, którzy wspierali ich modlitwami.  

 - Dziś Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir” przeprowadzi przed kościołem zbiórkę na pomoc dla Karolinki i Kamila, cierpiących na ciężkie zaburzenia neurologiczne – dziękują za każdą pomoc.

Wolna myśl

Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie | Encyklika "Fides et ratio" papieża Jana Pawła II