Przeżywamy miesiąc sierpień, tak ważny w historii naszej Ojczyzny. Przez najbliższe dni módlmy się w za wszystkich, którzy w Pielgrzymce Krakowskiej idą na Jasną Górę.

- Nabożeństwo różańcowe dla róż kobiet i mężczyzn dziś o godz. 17.00. Intencja modlitwy różańcowej w sierpniu: O opiekę Maryi nad naszą Ojczyzną i trzeźwość w narodzie.

W tym tygodniu w liturgii:

  • w poniedziałek św. Dominika
  • we wtorek Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), patronki Europy
  • w środę Święto św. Wawrzyńca diakona i męczennika. O godz. 17.30 zapraszamy na adorację i różaniec osoby, które podjęły zobowiązanie duchowej adopcji dziecka poczętego jeszcze nie narodzonego – taka modlitwa jest zawsze w drugą środę miesiąca w kaplicy adoracji.
  • w czwartek wspomnienie św. Klary
  • w piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego w kaplicy adoracji o godz. 15.00 – prowadzą Róże. O godz. 18.00 będzie Msza święta w intencji naszej Ojczyzny i Prezydenta Rzeczypospolitej, naszego parafianina.
  • w sobotę 13 sierpnia Święto M. B. Kalwaryjskiej. Po Mszy o godz. 18.00 nabożeństwo fatimskie, różaniec i uroczysta procesja wokół kościoła z figurą MB Fatimskiej – prosimy o przyniesienie świec. Przyjdźmy całymi rodzinami.  

- W poniedziałek i we wtorek do godz. 12.00 można przynosić na parking przy kościele, przy rampie, zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny. Przychody z tej akcji wspomogą misjonarzy polskich pracujących w najbiedniejszych krajach świata.

- W przyszłą niedzielę Stowarzyszenie Charytatywne „Dobromir” przeprowadzi przed kościołem zbiórkę na pomoc dla Karolinki i Kamila, cierpiących na ciężkie zaburzenia neurologiczne.

- Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele nie ma Mszy świętej o godzinie 1600 i 1915.  Kancelaria nieczynna we wtorki i czwartki.

- Prasa katolicka do nabycia przy ołtarzu św. Antoniego. Jest wiele nowych tytułów czasopism - pogłębiając swoją wiarę. Interesujące artykuły w Niedzieli, w  Gościu Niedzielnym. Są czasopisma dla dzieci.

 

Wolna myśl

Albo będziesz świętym, albo będziesz nikim. | ks. Piotr Pawlukiewicz