W Tygodniu św. Krzysztofa bądźmy również wdzięczni za każdą szczęśliwą podróż. Módlmy się za wypoczywających na wakacjach, za wszystkich kierowców i podróżujących.


- Dziś o godz. 17.30  nieszpory niedzielne.

- Przypominamy, że w czasie wakacji w niedziele nie ma Mszy świętej o godzinie 1600 i 1915. Spowiadamy w tygodniu rano od godziny 8.00 do 8.30 i popołudniu od 1730 do 1755.

- Kancelaria w czasie wakacji jest nieczynna we wtorki i czwartki.

W liturgii Kościoła w tym tygodniu:

- w poniedziałek przypada święto św. Jakuba, Apostoła i wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców i podróżujących. Z tej okazji dziś po Mszy świętej o godz. 8.00, 12.30 i 1800 przy kościele oraz przy Sanktuarium św. Brata Alberta Ecce Homo po Mszy o godz. 10.00 będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych. Natomiast jutro poświęcenie pojazdów mechanicznych będzie po Mszy św. o godz. 8.00 i 18.00. Ofiary przy tym składane są przeznaczone na zakup środków transportu dla misjonarzy polskich pracujących w krajach misyjnych w ramach akcji MIVA. Swoją ofiarę składam jako wdzięczność Bogu za szczęśliwie przejechane kilometry.

- we wtorek św. Joachima i Anny, rodziców NMP – dziękujemy Bogu za nasze rodziny.

- w piątek wspomnienie św. Marty.

- Bóg zapłać za złożone ofiary w ubiegłą trzecią niedzielę miesiąca na nowy witraż w kościele. Zebrano 11258 zł. Bóg zapłać także rodzinom i osobom wpłacającym ofiary na konto parafialne.

- Zapraszamy wszystkich chętnych do udziału w 42. Pieszej Pielgrzymce Krakowskiej na Jasną Górę w dniach od 6 do 11 sierpnia. Zapisy do grupy z naszej parafii oraz z parafii naszego dekanatu do 31 lipca w kancelarii parafialnej w godzinach otwarcia oraz w formie zapisów online – odnośnik na stronie internetowej parafii a także od 1 do 5 sierpnia w parafii św. Jana Chrzciciela w godzinach od 15.00 do 18.00.

- Za tydzień przed kościołem będzie kwestować Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych FAMILIA. Środki z kwesty przeznaczone będą na organizację obozu integracyjnego dla niepełnosprawnych Podopiecznych Stowarzyszenia, który będzie w sierpniu w Bartkowej koło Gródka.

- Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, która jest przy ołtarzu św. Antoniego. Interesujące artykuły w Gościu Niedzielnym, Niedzieli – są czasopisma dla dzieci.

Wszystkim życzymy dobrego przeżycia niedzieli. Wyjeżdżającym na wakacje i urlopy, życzymy Bożej opieki oraz bezpiecznego i udanego wypoczynku.

Wolna myśl

Modlitwa to nie czary, a Pan Bóg to nie Harry. Nie traktuj regułek jak zaklęcia, lecz mów od serca.